Запрошуємо у травні - Львівська національна філармонія

Запрошуємо у травні

25.04.2025
Опис

Існує думка, що травень є чи не найулюбленішим місяцем серед слухачів філармонії. Що й не дивно, адже багатство подій останнього весняного місяця можна порівняти хіба з нинішнім буянням природи: від ласкавого сонця до величних гроз – від затишних камерних подій до наймасштабнішого філармонійного фестивалю! Аби розповісти усе послідовно, ділимося календарем подій травня. 

Четвер 01.05.2025 / 19:00. Танго і весна 

“Любов варта всього”, так про кохання говорить мова поезії.  Якщо ж говорити про кохання мовою музики – це безперечно буде танго. Музика, в якій є весь вир почуттів: від тендітної несміливої закоханості до безмежної любові, від болю втрати до пристрасті та щирого щастя.

Під час концерту гості матимуть чудову можливість бути не просто слухачами, а й стануть безпосередніми учасниками програми, поринувши у чарівний світ танго разом із музикантами Академічного камерного оркестру «Кантабіле» Волинської обласної філармонії!

Львівська національна філармонія - Запрошуємо у травні

П’ятниця 02.05.2025 / 19:00. Королі українського танго

Українське танго – це надзвичайно вишукана музика, яка народилася в Галичині у 1930-х роках разом із високими європейськими зразками танцювальної музики. Натхненням мистецького проєкту є часи, які величаємо «золотою епохою танго».

У програмі концерту прозвучать твори «королів» українського танго: Богдана Весоловського, Анатолія Кос-Анатольського, Євгена Козака та інших. У фоє філармонії відбудеться майстер-клас аргентинського танго від школи Barrio de Palermo.

Неділя 04.05.2025 / 16:00. Код Погулянки. Ювілей Центру творчості дітей та юнацтва Галичини

Центр творчості дітей та юнацтва Галичини відзначає ювілей!

Наприкінці 2024 року виповнилося 85 років з дня створення  Центру творчості дітей та юнацтва Галичини та 40-річчя діяльності ЦТДЮГ на Погулянці. З нагоди ювілею відбуваються різноманітні заходи за участю вихованців ЦТДЮГ впродовж 2025 року.

Львівська національна філармонія - Запрошуємо у травні

П’ятниця 09.05.2025 / 19:00. Бетховен. Симфонія долі

Чотири ноти —  саме стільки знадобилось Бетховену, аби створити одну з найфатальніших та найграндіозніших музичних асоціацій. Саме ними розпочинається Симфонія до мінор, що відкрила ворота до світу класичної музики для багатьох слухачів. Адже це справді та музика, байдужим до якої лишитись складно. Навіть, якщо відкинути сентимент до композитора, який у свої тридцять почав втрачати слух та на тлі наполеонівських війн вів битву із власною долею, симфонія вражає контрастним тематизмом та бурхливою енергією. 

Різноманітне бачення Бетховена готує Академічний Симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під керівництвом Сергія Хоровця. Адже продовжить вечір Концерт для скрипки з оркестром, що хоч і опонує симфонії за настроєм, але теж відкривається ритмічним вступом литавр.

Львівська національна філармонія - Запрошуємо у травні

Неділя 11.05.2025 / 11:30. Лісова музична школа. Клас музичного фольклору

Лісова музична школа — це особливе чарівне місце, де кожен зможе доторкнутися до магічного світу музики. Саме туди поспішає потрапити на навчання славнозвісний хлопчик-звук Дзень-Бум, який тепер, проживаючи на планеті Земля, вирішив поповнити свій музичний багаж знань.

У лісовій школі, як і у справжній музичній школі, є спеціальні музичні класи, які ведуть особливі вчителі та наставники. Після «проходження» такого класу — кожен отримає спеціальну відмітку і, що найголовніше, вміння та знання, аби наприкінці з відзнакою закінчити своє навчання і отримати «золоту медаль» випускника. Також перед кожним концертом, об 11:00 на маленьких слухачів чекатимуть веселі інтерактиви від Центру музичного розвитку “TEMPO”.

Неділя 11.05.2025 / 17:00. Святковий концерт. Дударик Мамі

Святковий концерт у святковий день, що обʼєднає українські народні, авторські твори із хітами світової музики. Поруч із піснями на кшталт «Карі очі, чорні брови» будуть «Черемшина» і «Я піду в далекі гори», «Panis Angelicus», «Ave Maria» і, звичайно ж, «Мам» і «Рідна Мати моя». Цей концерт буде найкращим подарунком нашим мамам до свята.

Львівська національна філармонія - Запрошуємо у травні

Четвер 15.05.2025 / 19:00. Віртуози 44. ВЕЛИКА МЕСА ДЛЯ ВОЇНІВ СВІТЛА

​Задовго до створення свого відомого Реквієму Вольфганг Амадей Моцарт написав ще один значний шедевр духовної музики — Велику месу до мінор (K. 427), роботу над якою розпочав у 1782 році. Після переїзду з Зальцбурга до Відня у 1781 році та одруження з Констанцією Вебер у 1782 році, Моцарт пообіцяв написати месу на знак вдячності та представити її в рідному місті. ​

Вплив творчості Йоганна Себастьяна Баха та Георга Фрідріха Генделя, з якими Моцарт ознайомився завдяки барону Готтфріду ван Світену, відчутний у структурі та стилі меси. Він поєднав барокові традиції з класичними елементами, створивши твір із багатою хоровою поліфонією та прекрасними сольними партіями. Музика, написана Моцартом для Великої меси, неймовірно щільна, як звучання цілого собору, де кожна нота сприяє духовному піднесенню. Великі контрасти, віртуозний хор і витончений оркестр створюють враження урочистої ​​величі. 

Львівська національна філармонія - Запрошуємо у травні

П’ятниця 16.05.2025 / 19:00. Віртуози 44. КОНЦЕРТ-ВІДКРИТТЯ

Під яскравим сузірʼям українських композиторів розпочнеться один з найстаріших та найавторитетніших фестивалів класичної музики в Україні — Віртуози 44, а центральною віссю програми стене золотоверхий Київ. Саме у ньому на той час директор київської консерваторії, Рейнгольд Глієр відроджував романтичні уявлення про українське козацтво у симфонічній картині «Запорожці». У Києві вперше пролунали й оплески для першої редакції Симфонії № 3 Бориса Лятошинського. 

Та найкращим дзеркалом нашої сучасності і її творців безперечно є нова музика. Саме тому фестиваль продовжує писати літопис представлених на ньому творів двома світовими премʼєрами – концертами для контрабаса з оркестром, для виконання яких до Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під керівництвом Теодора Кухара приєднається американський контрабасист Джеймс Вандемарк.

Львівська національна філармонія - Запрошуємо у травні

Неділя 18.05.2025 / 12:00. Жайвір скликає друзів

Понеділок 19.05.2025 / 16:00

Понеділок 19.05.2025 / 18:00. Жайвір скликає друзів. Академічна хорова капела імені Майбороди

Львівська національна філармонія - Запрошуємо у травні

Ювілейний XX Всеукраїнський хоровий фестиваль «Жайвір скликає друзів» запрошує на свято музики та соборности, присвячений 160-ти річчю від дня народження величі особистости митрополита Андрея Шептицького, який належить до плеяди найславетніших діячів XX століття та 210-й річниці від дня народження о. Михайла Вербицького, автора славня України, одного з перших українських професійних композиторів у Галичині та зачинателів національної композиторської школи.

Субота 17.05.2025 / 18:00. Віртуози 44. ЕВЕРЕСТ КАНЧЕЛІ

Є музика, яку не просто чуєш — її вдихаєш. Музика Гії Канчелі — саме така: наповнена простором, тишею, розтягнутими в часі фразами, які звучать, наче дихання на великій висоті. Вона ніколи не кричить — вона відкриває глибини і висоти. І саме тому концерт оркестру INSO-Lviv 17 травня у Львівській національній філармонії носить назву «Еверест Канчелі», яка втілює не лише вершину композиторської думки, а й символ проникнення у найвищі шари людських емоцій.

Львівська національна філармонія - Запрошуємо у травні

Неділя 18.05.2025 / 18:00. Віртуози 44. РЕЗОНАНСИ ЧАСУ

Технологічний прогрес не змушує сумніватись у тому, що поки зацікавлений читач читатиме цей текст, деінде система штучного інтелекту генеруватиме новий твір. Однак, не виникає заперечень і тому, що десятки тисяч музикантів паралельно вивчатимуть партитури, написані у минулому, звертаючись до них у пошуках того таємничого ґраалю, який приваблюватиме ще не одне покоління. Адже музика, хоч і не дає відповідей, але дарує досвід. 

Саме навколо непідробних людських емоцій власні музичні світи будували й світочі європейського романтизму: Франц Шуберт та Роберт Шуман. Відповіддю їм у програмі від піаністки Віоліни Петриченко та Струнного квартету «Фенікс» прозвучить «Український квінтет» соль мінор Бориса Лятошинського, у якому кристалізується не лише людський голос, а й людська воля.

Львівська національна філармонія - Запрошуємо у травні

Неділя 18.05.2025 / 16:00. Віртуози 44. ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ

Гарнізонний храм св. апостолів Петра і Павла УГКЦ

Три роки тому фестиваль Віртуози відкрив двері слухачам у першу весну повномасштабного вторгнення. Тоді концертна зала більше нагадувала волонтерський штаб, де ряди крісел патеру поступились місцем коробками з необхідною гуманітарною та медичною допомогою. Незабаром сцену огорнула музика, яка від перших концертів стала необхідним рятівним колом для відкладених емоцій та надлишку почуттів як слухачів, так і музикантів. А кожен вечір у філармонії став нагодою ще раз подякувати Збройним Силам України та Силам Оборони. 

Не лише словом, але й донатом запрошують долучитися музиканти Академічного камерного оркестру «Віртуозів Львова» на концерті у Гарнізонному храмі.

Четвер 22.05.2025 / 19:00. Віртуози 44. МОЛОДІ ВІРТУОЗИ — КЛАСИКАМ

Інтимна камерність, драматична глибина та стильова багатогранність — таким стане вечір, присвячений двом титанам української музики ХХ століття: Борису Лятошинському та Мирославу Скорику. У виконанні Катерини Шалайської, Модеста Менцинського та Ростислава Федини прозвучать твори, що втілюють інтелектуальну енергію Лятошинського та емоційну барвистість Скорика. Від експресивної Сонати-балади до ніжних «Речитативів і рондо» — програма розгортається як філософське полотно, на якому українська музика постає у всій своїй багатоликій красі.

Цей концерт — своєрідна медитація над зв’язком часу й творчості, де кожен твір розкриває свій особливий наратив. Лірична Соната №2 Скорика перегукується з глибоким внутрішнім драматизмом першого тріо Лятошинського, створюючи емоційно насичений простір. У ньому звучать і особисті спогади, і колективна памʼять, і тонке відчуття стилю, яке поєднує традицію з інновацією.  

П’ятниця 23.05.2025 / 19:00. Віртуози 44. КОСЕНКО, СТАНКОВИЧ, ВІССМЕР

«Пильне одне лише серце. Найголовнішого очима не побачиш», – промовляє до нас із тоненької книжечки маленький принц Антуана де Сента-Екзюпері. Музиканти Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії знають, що найголовніше серце може не лише побачити, але й почути. Тому відновити прості та щемкі істини казки про хлопчика і його троянду у цей вечір допоможе музика швейцарського і французького постромантика Пʼєра Віссмера, що поєднала фантастичні пейзажі далеких планет з ніжністю турботи та теплом дружби.

Не меншою кордоцентричністю наділений і твір композитора, який плекав романтизм і в українському ХХ столітті – Віктора Косенка. Бурхливими хвилями почуттів Концерту для скрипки з оркестром ля мінор слухачів проведе віртуозне соло скрипальки Соломії Івахів. А калейдоскоп насичених образів доповнить симфонічна сюїта з музики до кінофільму «Роксолана» нашого сучасника Євгена Станковича.

Львівська національна філармонія - Запрошуємо у травні

Субота 24.05.2025 / 16:00. Віртуози 44. МОЛОДІ КОМПОЗИТОРИ

Малий концертний Зал ім. Василя Барвінського (Львівський державний музичний ліцей імені Соломії Крушельницької. Вул. Зелена, 10)

Концерт творів студентів кафедри композиції ЛНМА імені Миколи Лисенка — це жива лабораторія сучасної музики, де народжуються нові голоси, нові форми і нове бачення. Цей концерт — розмова молодих композиторів зі світом — чесна, несподівана, свіжа.

Субота 24.05.2025 / 18:00. Віртуози 44. ОКСАНА РАПІТА&ФРИДЕРИК ШОПЕН

Цей сольний вечір — як подорож внутрішнім світом Фридерика Шопена, де емоція стає формою, а форма — пристрастю. Оксана Рапіта, майстриня інтелігентного піанізму, відкриє перед слухачем мозаїку пізнього Шопена: від філософської глибини Полонез-фантазії до блискучої драматургії Третьої сонати.

Етюди, Скерцо — кожен твір тут не просто вправа чи жанр, а жива поезія в музиці. А в центрі всього — глибокий, контрастний, щиро романтичний образ композитора, який зумів зробити фортепіано голосом душі.

Неділя 25.05.2025 / 18:00. Віртуози 44. ЗОЛОТА СКАРБНИЦЯ

До 65-річчя заснування Львівського камерного оркестру «Академія»

Тепло деревʼяного тембру, прозорість струнного звучання і емоційна палітра людського голосу — у святковому концерті до 65-річчя Львівського камерного оркестру «Академія» переплелись епохи, стилі й національні образи. Солісти концерту — Софія Соловій, Назарій Пилатюк, Андрій Карпяк, Жанна Микитка, Антон Сопіга та Петро Довгань — разом з оркестром створять музичний простір, де «Дон Жуан» Глюка співіснує з «Memory» Скорика, а танцювальні ритми П’яццолли трансформуються крізь авторське прочитання українського маестро. Під орудою Ігоря Пилатюка та Артура Микитки кожен твір зазвучить по-особливому — з пошаною до традиції й натхненням до нового.

Львівська національна філармонія - Запрошуємо у травні

Неділя 25.05.2025 / 16:00. Віртуози 44. LE HAUTBOIS FRANÇAIS

Барва, світло, повітря – ними переповнена французька музика, настрої якої такі ж мінливі, як відтінки картин імпресіоністів. Однак у чому і полягає постійність їхніх творів, так це в увазі до тембрів. Не дарма, часто у цій музиці фігурує тембр гобоя, що поєднує експресію всього сімейства духових інструментів та мʼяке звучання дерева.

Провідником звучаннями пейзажів Франції у цей вечір стануть солісти концерту – Степан Сивохіп та Максим Лимарєв. Вибрана ними програма – це відлуння пізнього романтизму музики Сен-Санса та фантазійні образи фортепіанних прелюдій Дебюссі. Центральним наповненням концерту стане діалог двох сонат: учасника Французької групи шести Франсіса Пуленка та композитора, що випробував у своїй музиці інновації ХХ століття – Пʼєра Санкана.

Четвер 29.05.2025 / 19:00. Віртуози 44. KYIV TANGO ORCHESTRA

Kyiv Tango Orchestra у супроводі камерного складу Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії перетворить сцену на простір пристрасті, суму, гри і ностальгії. Від Пʼяццолли до української пісні — це не просто мандрівка в жанрі, а танець культур, інтонацій і сердець.

Легендарне “Oblivion”, щемке “Adiós Nonino”, легкий флірт “El choclo” і ніжна “Milonga Sentimental” — класика, що дихає сьогоденням. 

А в оригінальних творах Богдана Решетілова та блискучих аранжуваннях Івана Небесного українські мелодії зазвучать у новому, танго-ритмічному світлі. Тут “Гуцулка Ксеня” і “Ой на горі два дубки” стають частиною загального серцебиття — живого, багатого, неймовірно рідного.

П’ятниця 30.05.2025 / 19:00. Віртуози 44. БОЛЕРО

Вступна тема Концерту для фортепіано з оркестром прийшла до Моріса Равеля у потязі між Оксфордом і Лондоном, ритми були дбайливо зібрані у подорожі Америкою, а премʼєра мала відбутися в Амстердамі. На цей раз музиканти Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії на чолі з Ігорем Муравйовим та солістом – Йожефом Ермінем представлять Концерт у Львові. 

Доповнить присвячену композитору частину події і твір, який Равель, ще не запідозривши у майбутній популярності, описав, як «експеримент у дуже особливому та обмеженому напрямку», а саме славнозвісне «Болеро».

Розділить симфонічні ландшафти Франції ХХ століття і молодший сучасник Равеля – Ернест Шоссон, який після десятиліть написання невеликих вокальних творів сколихнув сучасників масштабним оркестровим твором, а саме – своєю єдиною Симфонією.

Львівська національна філармонія - Запрошуємо у травні

Також запрошуємо відвідати події Камерної сцени

Неділя 25.05.2025 / 16:00. До 70-ліття Ігоря Білозіра

Четвер 29.05.2025 / 17:00. Ти моя найкраща пісня

Поділитись


Популярне