Народний ансамбль пісні і танцю «ЛЕМКОВИНА»

Загальна інформація

Народний ансамбль пісні і танцю «Лемковина» організований в 1969 році у Львові лемками депортованими із східної Польщі. Першим художнім керівником і диригентом хору був старійшина львівської диригентської школи Роман Кокотайло

1984 року на замовлення товариства культурних зв’язків із закордоном «Україна» самодіяльна хорова капела взяла участь в зйомках фільму «Ой верше мій, верше», який знімала Українська студія документальних фільмів. У жовтні 1987 року знову на замовлення Товариства «Україна» завершено зйомки документального фільму «Співає «Лемковина» — про капелу та її керівника.

У 1986 – 1987 роках «Мелодия» двома тиражами видає першу велику платівку колективу «Співає «Лемковина», а в 1991 другу «Заграй мі, гудачку!». В 2005 році записи з цих двох платівок були перевидані на аудіодиску.

«Лемковина» виступала в багатьох областях України, побувала з концертами в Естонії, Словаччині, Німеччині та Польщі. Загалом, з початку своєї творчої діяльності «Лемковина» дано мабуть біля 1000 концертів.

Основу репертуару складають народні пісні з Лемківщини в обробці відомих композиторів А.Кос-Анатольського, Є.Козака, М.Колесси, В.Флиса, І.Майчика та ін.

Уже багато років лунає над Україною та за її межами, звучить у світовому й вітчизняному теле- і радіоефірі життєстверджуючий спів народної самодіяльної хорової капели «Лемковина». Долаючи всі труднощі, хористи різних поколінь гордо несуть пісенний смолоскип свого барвистого лемківського фольклору, який дзвінким потоком вливається в широчінь ріки, ім’я якій – українська народна музично-пісенна творчість.

Хормейстером та художнім керівником колективу з 2015 року є Юрій Кондратенко.

Закінчив Рівненський інститут культури  за спеціальністю – керівник народного хору.

Хореограф-Андрій Кіях

керівник оркестрової групи  -Юрій Ковальов