14 березня у Одеській обласній філармонії імені Давида Ойстраха з успіхом відбувся вишуканий вечір української симфонічної музики та фортепіанного концерту. Солістка Львівської національної філармонії Віоліна Петриченко, Одеський національний філармонійний оркестр під орудою Володимира Сивохіпа, директора Львівської філармонії виступили з унікальною програмою.
Доволі особливою стала презентація двох масштабних фортепіанних концертів під час однієї події. Прозвучали твори Василя Барвінського та Віктора Косенка, які нещодавно були опубліковані як CD лейблом ARS Produktion.
Володимир Сивохіп відзначив символічні моменти цих гастролей:
“Перше враження – це Одеса в час війни. Цікаве місто, де досі закриті пляжі, а в центрі майже кожен другий будинок має забиті або вибиті вікна, багато руйнувань. Це надзвичайно сумно, адже Одеса – великий культурний центр, що є частиною спадщини ЮНЕСКО.
Сам початок концерту був символічним – він розпочався під час тривоги. Напередодні щодня лунали сирени, під час репетицій були обстріли, час був неспокійний. Місяць тому, коли ми вперше їхали до Одеси для проведення концерту, ракета влучила в будівлю поруч із філармонією, і вона зазнала значних руйнувань. Нинішній виступ також відбувався на тлі цих наслідків: вибиті вхідні двері, пошкоджені вітражі, багато руйнувань”.
Важливим моментом стало виконання державного гімну «Ще не вмерла Україна» на початку концерту. Символічно, що цього року у Львові в березні святкується 210-та річниця з дня народження Михайла Вербицького, автора гімну. Його звучання в Одесі було надзвичайно значущим, патріотичним і символічним.
Концерт став презентацією української музики, зокрема галицьких композиторів. Прозвучали «Українська Сюїта» Миколи Колесси, фортепіанний концерт Василя Барвінського. У рік Бориса Лятошинського була виконана його знаменита «Гражина», а також відбулася презентація фортепіанного концерту Віктора Косенка.
Як відзначив диригент вечора, “Атмосфера була надзвичайно теплою, публіка – привітною. Одеський Національний симфонічний оркестр продемонстрував високу професійність і глибоке розуміння музики. Незважаючи на короткий репетиційний час, вдалося підняти цілий пласт української музики. Адже для оркестрантів в Одесі виконання цих творів відбувалося вперше. Сподіваюся, що це стане початком довготривалої творчої співпраці!”.
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
16 березня о 18:00 Львівський камерний орке...
Пам’яті Василя Сліпака: у Львівській філармонії відбулось виконання епохального «Месії» Генделя
19 грудня в стінах Концертного залу Людкевича пролунала композиція ...
Фестиваль української камерної музики пройшов у Німеччині
З 14 по 17 листопада у Німеччині проходив Фестиваль української кам...