Львів для Монюшка і Міцкевича

Субота 09.11.2019 / 18:00

Палац Потоцьких (Коперника, 15)

Квитки за запрошеннями

Концерти «Gala – Монюшко, Монюшко невідомий» та «Львів для Монюшка і Міцкевича» у своїй тематиці пов’язують постаті двох митців зі Львовом, зокрема з історичними подіями що мали місце 115 років тому, а саме з відкриттям так знакового символу сучасного міста, яким є пам’ятник Адаму Міцкевичу. Беручи до уваги 200 річницю від дня народження Станіслава Монюшка, і, в зв’язку з цим, святкування в Польщі та у цілому світі Року Монюшка, прагнемо під час VIII Міжнародного Фестивалю «Відкриваємо Падеревського» відзначити цю виняткову річницю і виняткового творця. Станіслав Монюшко був композитором надзвичайно популярним за часів існування Театру Станіслава Скарбека у Львові, а також, і пізніше, в часи повстання Львівської Опери (Тодішнього Міського Театру, що перебрав на себе роль Театру Скарбека). Рік Монюшки збігається у Львові з 115 річницею відкриття пам’ятника Адаму Міцкевичу. В 1904 році, під час урочистостей, повязаних з відкриттям памятника, виконувалися твори Монюшко, зокрема його пісні та Кантата «Widma» на слова Адама Міцкевича. В рамках пропонованих концертів, хочемо наблизити до слухача постаті обидвох митців. В концерті 8.11 представляємо відомі оперно-симфонічні твори композитора та вперше, після понад 100 років, презентуємо музику маловідомої в Україні Кантати «Widma», а в програмі концерту 9.11 прозвучить камерна музика автора, зокрема його знамениті пісні на слова А.Міцкевича.

У програмі:

Пісні Станіслава Монюшка на слова Адама Міцкевича