Народній пісні життя своє присвятив

До 100-річчя від дня народження етномузиколога Володимира Гошовського (1922–1996)

Вівторок 25.10.2022 / 18:00

Квитки в касі філармонії

25 вересня минуло 100 років від дня народження визначного етномузиколога Володимира Гошовського. Його ім’я нерозривно пов’язане з відродженням наукової думки в Україні другої половини XX ст. Антологія «Українські пісні Закарпаття» (1968), монографія «Біля джерел народної музики слов’ян: Нариси з музичного слов’янознавства» (1971) та підготовлений, відредагований і фундаментально прокоментований ним двотомник вибраних праць Климента Квітки (1971, 1973) – це найважливіші праці, якими вчений заповнив вакуум у сфері музичної фольклористики.

Володимир Гошовський протягом свого життя систематично записував народні пісні в Україні та поза її межами. Для їхнього аналізу на основі принципів лінгвістики та кібернетики вчений створив Універсальний структурно-аналітичний каталог музичного фольклору. Володимир Гошовський заснував «Науковий Центр дослідження народної музичної культури Карпат», товариство «Рідна пісня» при Львівському фонді культури, організував Першу Міжнародну школу кібернетичної етномузикології та музичного карпатознавства.

• Хор «Надсяння» Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» (керівник – Володимир Пасічник)
  • Чоловічий вокальний ансамбль «Kalophonia» (керівник – Тарас Грудовий)
  • Ярема Павлів, скрипка
  • Струнний квартет у складі:
    • Ярема Павлів
    • Катерина Шалайська
    • Володимир Бойчук
    • Модест Менцінський

У програмі прозвучить духовна музика та обробки народних пісень, а також улюблені пісні Володимира Гошовського