Sinfonia Liturgica

Концертний зал Людкевича

Четвер 17.10.2019 / 19:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

100-500

Абонементи діють

Опис

Фестиваль «Контрасти» існує уже 25 років. Це доволі незвично в наш час, коли фестивалі з’являються і зникають як гриби. Його назва, без сумніву, втілює той фактор, який сприяє тяглості існування фестивалю.

Контрасти створюють нові можливості. Це слово також містить в собі потенціал для реалізації програмних ідей, заснованих на принципі дуалізму.

Цей потенціал лежить в основі також моєї концертної програми на фестивалі 2019 року, де проявляють себе різні дуалізми: композиторки й композитори; різні покоління звукових творців / XX й XXI століття; стилістична різноманітність тощо.

80-літній чеський композитор Ян Клусак написав сповнене юнацької свіжості «Scherzo cappriccioso» делікатно-свінгованою музичною мовою; і це той сам композитор, якого знають у музичному світі як досконалого майстра додекафонічного письма. Творчість української композиторки Ганна Гаврилець та її грузинської колеги Маки Вірсаладзе є надзвичайно взаємно контрастною. Сферично-космічна, майже нематеріальна, мерехтлива музична мова Гаврилець; майже архаїчна, близька землі, консолідована музична виразовість і релігійний зміст музики Вірсаладзе. І наостанок два композитори «з минулого»: Рафаель д’Алессандро з його Триптихом для струнних, написаним під час завершення Другої світової війни (одночасно з Другою симфонією Онеґґера) і геніальна «Музика для скрипки» Руді Штефана, написана в переддень Першої світової війни, у якій сам 28-річний композитор загинув від кулі російського солдата у селі Великий Ходачків біля Тернополя.

У прямому сенсі слова — Контрастна програма.

Сімон Камартін

Виконавці :

  • Лідія Футорська, скрипка (UA)
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії (UA)
  • Сімон Камартін, диригент (CH)

 

Програма :

  • Рафаель д’Алессандро (1911—1959). «Triptyque pour orchestre à cordes» тв. 35 (1941)
  • Ганна Гаврилець (*1958). «233943 Falera» для камерного оркестру (2011)
  • Мака Вірсаладзе (*1971). «Sinfonia liturgica» для оркестру (2010)
  • Ян Клусак (*1934). «Scherzo capriccioso» (2005/2006)
  • Руді Штефан (1887–1915). «Musik für Geige und Orchester» (1911)

Поділитись