Войтек Пронєвіч & Roshko Brothers

Квитки можна придбати в касі філармонії . Вартість квитків 150 ₴

До 230-річчя від дня народження Кароля Ліпінського

КАРОЛЬ ЛІПІНСЬКИЙ – ПОЛЬСЬКИЙ ГЕНІЙ СКРИПАЛЬ

Електризуючі скрипкові поєдинки Кароля Ліпінського з Нікколо Паганіні розпалювали європейські салони першої половини XIX століття, а сам маестро Паганіні на питання про найкращого скрипаля відповідав: „Не знаю, хто найкращий, але другим є Ліпінський”.

Ліпінський – польський геній скрипаль” – це проєкт, метою якого є популяризація творчості одного з найбільших скрипалів в історії світової скрипкової музики. Концерти у Львівській національній філармонії і Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Тараса Григоровича Шевченка продовжують литовсько-українську концертну трасу. Тріо в серпні 2020 року виступило на відомих литовських фестивалях: Tytuvenu Festivalis i Festivalis Muzika Jasinu Dvare. У рамках проєкту відбудуться також музичні майстер-класи для учнів Тернопільського музичного коледжу імені Соломії Крушельницької.

Концертний тур, який здійснюємо, замислений з метою сприяння популяризації його творчості. Під час концертів у Литві, Україні і Польщі спільно з Войтеком Пронєвічем представимо два скрипкові тріо Кароля Ліпінського. Тріо соль мінор тв. 8 і Тріо Ля мажор тв. 12.

Композицію Кароля Ліпінського можна також послухати на нашому диску, виданому у видавництві “Naxos”.

У 2020 році відзначаємо 230-річчя від дня народження Кароля Ліпінського, а Львів був дуже міцно пов’язаний з життям композитора і скрипаля. Кароль Ліпінський провів у Львові 40 років як диригент і директор оркестру.

Особливе значення для здійсненої концертної траси має компакт-диск, виданий у серпні 2018 року на студії „Naxos”. На диску міститься програма, яка охоплює литовсько-українське турне, а саме два тріо Кароля Ліпінського. Цей запис був високо оцінений найприскіпливішими музичними критиками, доказом чого стало те, що його висунули на найбільший конкурс, який оцінює світові записи класичної музики – International Classical Music Awards (ICMA 2019).

Сам проєкт бере свій початок у 2016 році, коли Войцєх Пронєвіч і брати Рошковські розпочали копітку багатоетапну роботу з приготування до запису цих творів. Процес запису був поділений у часі на дві сесії. Перша, присвячена тріо Ля мажор, відбулася у травні 2017 р., а друга, присвячена тріо соль мінор, – у липні 2017 р. Великий вплив на якість цього диска мала акустика Концертної студії польського радіо ім. Вітольда Лютославського, в якій було здійснено запис. Виготовлення мастер-диска, затвердження його студією „Naxos”, врешті поява на ринку відбулися в серпні 2018 року. У січні 2019 з’явилася інформація про те, що диск висунули на найбільший конкурс, який оцінює світові записи класичної музики – International Classical Music Awards (ICMA 2019).

Струнне тріо “Войтек Пронєвіч & Roshko Brothers” у складі:
  • Войтек Пронєвіч, скрипка
  • Адам Рошковські, скрипка
  • Ян Рошковські, віолончель

У програмі:

• Кароль Ліпінський. Струнні тріо тв. 8 та тв. 12

ПРОФІНАНСОВАНО В РАМКАХ БАГАТОРІЧНОЇ ПРОГРАМИ NIEPODLEGŁA НА 2017-2022 РОКИ, У РАМКАХ ДОТАЦІЙНОЇ ПРОГРАМИ ІНСТИТУТУ АДАМА МІЦКЕВИЧА „KULTURALNE POMOSTY”