Як вдалося професійним музикантам здійснити мрію та як це відбувалося, журналістці «Високого Замку» Галині Яремі розповів генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.
Як відзначив генеральний директор, філармонія почала переговори про американські гастролі майже чотири роки тому. Перші гастролі повинні були відбутися 2021 року, але тоді завадила пандемія. Врешті повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року перекреслило плани оркестру і додало багато питань:
“Тепер наша філармонія має почесне ім’я Мирослава Скорика і вулиця названа також іменем цього славетного композитора. Отже, постало питання: а ми що їдемо у Нью-Йорк грати Чайковського? Написав листа, мовляв, мабуть, доведеться відмовитися від гастролей, бо не можемо їздити Америкою з музикою Чайковського. Для нас це зараз не на часі. Уявіть собі: зал світового значення, де вже є афіші, де продаються квитки… Менеджмент мені відписує: «Ми вас розуміємо. Що пропонуєте на це місце?». Запропонували камерну симфонію № 3 Євгена Станковича. Звісно, у репертуарі і твори Бетховена, Дворжака, а також наших Анатоля Кос-Анатольського і Мирослава Скорика”.
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
16 березня о 18:00 Львівський камерний орке...
Пам’яті Василя Сліпака: у Львівській філармонії відбулось виконання епохального «Месії» Генделя
19 грудня в стінах Концертного залу Людкевича пролунала композиція ...
Фестиваль української камерної музики пройшов у Німеччині
З 14 по 17 листопада у Німеччині проходив Фестиваль української кам...