У межах 10. майстеркласів COURSE цього лютого троє менторів програми виступили з публічними лекціями. Для видання The Claquers Дзвенислава Саф’ян законспектувала найголовніше з події.
Алла Загайкевич:
Моє послання студентам: знайдіть власний мистецький шлях. Майбутнє залежить від вас — від вашого творчого бачення та рішучості. Майбутнє України, української музики та вашого особистого музичного голосу у ваших руках. Музика повинна мати майбутнє. Україна повинна мати майбутнє. Українська музика повинна мати майбутнє.
Люкса:
Ми ніколи не чуємо музику ізольовано — вона завжди формується різними факторами: хто виступає, коли, де, за яких умов і особистим досвідом. Для мене композиція — це не лише сам музичний матеріал. Мене приваблює використання елементів, які мають історичну вагу, як цей акорд, особливо в дивовижних контекстах.
Моя мета полягає в тому, щоб розширити композицію за межі просто звуку, змінюючи ситуації таким чином, щоб сам контекст став інструментом композиції.
Славомір Войцеховскі:
На завершення я поясню назву «Копаючи золото». Ця фраза взята з пісні Метта Джонсона, яку я слухав у юності: digging for gold, diving for pearls. Вона відображає творчий пошук цінності й сенсу. Ми живемо у час технологічних змін, автоматизації й штучного інтелекту, що змушує нас переосмислювати свою роль у мистецтві. Ми повинні зберігати свою художню унікальність.
Читати більше
Матеріал англійською мовою
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
16 березня о 18:00 Львівський камерний орке...
Пам’яті Василя Сліпака: у Львівській філармонії відбулось виконання епохального «Месії» Генделя
19 грудня в стінах Концертного залу Людкевича пролунала композиція ...
Фестиваль української камерної музики пройшов у Німеччині
З 14 по 17 листопада у Німеччині проходив Фестиваль української кам...