Конкурс імені Василя Сліпака об’єднає вокалістів з усіх куточків України

20.12.2017
Опис

З 15 до 20 грудня у Львівській обласній філармонії вперше проходив Всеукраїнський конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака. По завершенні трьох турів, перед завершальним гала-концертом, організатори конкурсу, журі та конкурсанти поїхали на Личаківське кладовище, щоб вшанувати пам’ять українського оперного співака з нагоди його уродин 20 грудня.

Василь Сліпак близько 20-ти років жив у Франції, де зробив блискучу кар’єру, але це не віддалило його від Батьківщини. Коли почався Майдан, він влаштовував акції на підтримку України у Франції. Але вважав, що цього замало. Тому згодом він залишив зіркове європейське життя та поїхав в АТО. За словами родини, співак не планував повністю віддаватися війні, просто був дуже активною людиною. Для нього важливо було знаходитися там, де він потрібен. «Як чоловік, можу бути на війні, а як артист – можу робити максимальну промоцію України у Франції», – казав Василь Сліпак. Саме таким активним і небайдужим він залишився у пам’яті близьких.

Конкурс Василя Сліпака започаткували Департамент культури, національностей і релігій ЛОДА та Львівська філармонія з метою мотивувати й надихнути молодих співаків.  Конкурс підтримали численні партнери не лише в Україні, а і в Європі. До його проведення долучилося Консульство Франції та  British Club Lviv.

Молитву над могилою воїна-співака в день його народження читали батько Ярослав та брат Орест. Присутні пом’янули покійного піснеспівом «Вічная пам’ять».

Під час молитви на Личаківському кладовищі до усіх присутніх звернувся батько Василя Сліпака з подякою за увагу до імені сина, за організацію конкурсу, який вшановує його пам’ять. Він зазначив, що вдячний за те, що патріотичний приклад його сина творить добрі справи в серцях українців.

Василь Сліпак творитиме історію й надалі, а конкурс його імені об’єднає вокалістів з усіх куточків України.

Поділитись


Популярне

14.03.2018 Медіа

«Про масштабний джазовий проект мріяла чотири роки»

Його прем'єра, розповіла солістка Наталія Грановська, відбудеться на сцені Львівської філармонії 25 бер...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 1

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...
10.01.2015 Концерти

Концерт «Свято оперети». Частина 2

Маріанна Лаба – сопрано Соломія Приймак – сопрано Роман Антонюк – баритон Василь Понайда – тенор Володимир ...