Тріумф любови

09.10.2020
Опис

“Людство знає дві мови, які не потребують слів. Одна з них – мова любові, інша – мистецтва. 13 жовтня ми запрошуємо вас до розмови обома мовами. Переконані, що кожному з вас вони зрозумілі. Зі сцени філармонії у нашому виконанні під батутою Оксани Линів прозвучать три твори, емоційно та духовно глибокі. Про те, що в площинні не матеріальній, про те, що найважливіше, що робить нас людьми, дає нам можливість відчувати”, – Академічний симфонічний оркестр “INSO-Львів” запрошує концерт “Тріумф любови”, який відбудеться 13 жовтня о 19:00.

У програмі прозвучать увертюра «Леонора» №3 Людвіга ван Бетховена, концерт для скрипки з оркестром №5 Вольфганга Амадея Моцарта, «П’ять весільних ладкань з Покуття» Олександра Козаренка.

2020 рік є особливим для музичного світу, адже Бетховену виповнюється чверть тисячоліття – 250 років! З нагоди великого Бетховенського ювілею репертуарне наповнення кожного театру та концертного залу світу, продовжує рясніти творами композитора! Cаме Увертюра №3 “Леонора”  Людвіга ван Бетховена стане урочистим відкриттям концерту.

Свої скрипкові концерти молодий Моцарт написав у своєму рідному Зальцбурзі в час, коли працював концертмейстером оркестру в єпископа. Талант Моцарта розквіт як у композиторському письмі, так у виконавстві. Адже батько Моцарта – Леопольд, пильно стежив за виконавським “ремеслом” своїх дітей, Вольфі та Наннерль, став їхнім  першим педагогом. Власне, Леопольд Моцарт написав один із перших в історії підручників для скрипалів – “Мистецтво гри на скрипці”, відтак, його геніальний син продовжив родинні музичні традиції у власному скрипковому репертуарі.

Багатогранна творчість сучасного композитора Олександра Козаренко охоплює різні жанри, та особливим є звернення композитора до народних джерел. Уміння працювати з архаїкою, витворювати концертні шедеври з народної пісні свідчить про делікатну майстерність Козаренка до національної тематики. “П’ять весільних ладкань з Покуття” було створене на основі музики, яку писав композитор на початку 90-х для вистави “Покутське весілля”. Частини твору розгортаються відповідно до традиційного весільного обряду: перша ладкання  випікання короваю; друге – плетіння вінка; третє – викуп вінка; четверте – батьківське благословення; останнє – збирання молодої, похід до церкви та таїнство шлюбу.

Під час концерту слухачі почують соло скрипаля Андрія Мурзи та вокальні партії Оксани Нікітюк.

Тандем зіркової диригентки Оксани Линів та оркестру INSO-Lviv поєднує музика Моцарта та любов до українського, що підтверджують виступи на фестивалі LvivMozArt: щороку музиканти відкривали публіці незнані шедеври української музики та презентували світу своє сприйняття Моцарта.

Оксана Линів – видатна українська диригентка, яка працює з найбільшими оперними театрами та відомими оркестрами у всьому світі, серед яких: Баварська державна опера, Берлінська державна опера, Gran Teatre del Liceu Barcelona, Theater an der Wien, Державна опера Штутгарта, Франкфуртська опера, Королівська шведська опера, Львівська національна опера, Одеська національна опера та багато інших, оркестри Bayerisches Staatsorchester, Staatskapelle Berlin, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, RSO-Wien, Münchner Philharmoniker, Orchestra Philharmonie Luxembourg, Düsseldorfer Symphoniker, Graz Philharmonic Orchestra, Toulon Opera orchestra та ін.

У 2021 році Оксана Линів стане першою жінкою, яка диригуватиме на відкритті найпрестижнішого у світі оперного фестивалю у Байроті.

Також Оксана Линів опікується розвитком класичної музики в Україні та відома як посол культури України у світі. У 2016 році Оксана Линів ініціювала заснування Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львові, яким з того часу успішно керує як арт-директор.

Скрипаль Андрій Мурза є художнім керівником Одеського міжнародного конкурсу скрипалів та артистом Дюссельдорфського симфонічного оркестру (Німеччина). Він є переможцем кількох міжнародних конкурсів, зокрема міжнародного конкурсу скрипалів імені Жуліо Кардона в Португалії, Еужена Кока в Молдови і «Мистецтво XXI століття» в Україні.

Заслужена артистка Оксана Нікітюк є лауреаткою та володаркою гран-прі численних міжнародних конкурсів, зокрема: гран-прі Міжнародного конкурсу «Kiwanis» (м. Торонто, Канада, 1995 р.), гран-прі конкурсу хорових колективів (Дебрецен, Угорщина, 2000 р.), лауреаткою І премії IV Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів (2008 р.), гран-прі конкурсу-фестивалю «Миколайчук-Фест», м. Вижниця, Україна (2016 р.), лауреаткою фестивалю «Віртуози фолку» (2017 р.).

Фото з офіційної сторінки INSO-Львів у Facebook

 

 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...