9 серпня запрошуємо на прес-конференцію по фестивалю “Музика у старому Львові” (прес-анонс)

07.08.2018
Опис

ПРЕС-АНОНС

ЦЬОГОРІЧ ФЕСТИВАЛЬ «МУЗИКА У СТАРОМУ ЛЬВОВІ» СВЯТКУЄ ЮВІЛЕЙ

«За п’ять років цей фестиваль для багатьох став душевним і близьким для сприйняття», – засновник фестивалю Сергій Бурко

 

Прес-конференція, присвячена фестивалю «Музика у старому Львові»

Дата: 9 серпня 2018 року

Час: 14:00

Місце: Площа Ринок, 4 (Італійський дворик Львівського історичного музею)

Учасники:

Рафал Вольський – Генеральний консул Польщі у Львові

Сергій Бурко – н.а. України, засновник фестивалю «Музика у старому Львові», головний диригент та художній керівник академічного камерного оркестру «Віртуози Львова»

Наталя Бунда – начальник управління культури Львівської міської ради

Станіслав Галонський – директор фестивалю «Музика у старому Кракові»

Юрій Луців – н.а. України, лауреат премії Т. Шевченка, професор, музичний координатор фестивалю «Музика у старому Львові»

Віктор Гальчинський – начальник відділу зв’язків з громадськістю «Кредобанку»

 

У літній сезон одночасно багато храмів Львова насичуються музичним життям. А все завдяки щорічному фестивалю «Музика у старому Львові», де звучать класичні твори та виконавці – українські і закордонні.

Традиційно п’ятий рік поспіль його проводять у серпні. Цьогоріч фестиваль триває з 11 до 26 серпня. І, як завжди – паралельно з польською “Музикою у старому Кракові”, якій, до слова, 43 роки.

«Родзинка» фестивалю в тому, що класична музика стає ближчою та доступнішою для широкого загалу. Ще одна річ, що виокремлює фестиваль серед інших – він, великою мірою, орієнтується на туристів, адже всі локації – це популярні і часто відвідувані пам’ятки архітектури.

Про цьогорічну «Музику у старому Львові» його засновник Сергій Бурко говорить:

«2018 року історичною подією буде другий упродовж п’яти років приїзд директора краківського фестивалю Станіслава Ґалонського, хоч він вже поважного віку, але активно працює. Символічно, що цьогоріч заключний концерт фестивалю –  у гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла, де розпочався перший концерт «Музики» 5 років тому. Цього разу у нас виступатиме багато музичних подружніх пар: дует гітаристів з Харкова, львівські – Олена та Ігор Мацелюхи, подружжя Беруцьких з Польщі. Загалом буде більше ста виконавців.

За п’ять років фестиваль для багатьох став дуже душевним і близьким для сприйняття. Храми мають особливу акустику, де по-особливому сприймається музика і кожна нота торкається серця слухачів, тому кількість музикантів на концертах у храмах незначна».

Цьогорічна програма фестивалю побудована таким чином, що концерти проводять три дні щотижня: у п’ятницю, суботу і неділю, коли у Львові найбільший потік туристів. В період святкування Дня незалежності України – 24, 25 та 26 серпня – по два концерти щодня. І саме у цьому періоді звучатиме цикл «Музика у княжому Львові» – «родзинка» фестивалю, де звучатиме музика у храмах княжої доби – церкві Івана Хрестителя, церкві св. Миколая, Італійському подвір’ї та ін.

Від другого фестивалю і до цьогорічного ювілейного (четвертий рік поспіль) фестиваль своєму проведенню завдячує Генеральному партнеру – «Кредобанку», який підтримує «Музику у старому Львові», насамперед, з двох причин. По-перше, тому, що це цікавий українсько-польський музичний проект, що стирає кордони між нашими країнами в культурному плані. А по-друге, це дуже якісний фестиваль, який робить високе мистецтво – класичну музику – доступною. А це співпадає з цілями та прагненнями банку у його соціальній діяльності.

Як зазначив Сергій Бурко, організатори події у майбутньому розглядають і нові ідеї. До прикладу, концерти просто неба, з «попсовими» музичними проектами. Але це втілення вимагає значного технічного оснащення, адже Львів – місто з дуже несподіваною погодою.

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...