Опера “Аїда” Дж.Верді звучатиме в Луксорі за участі українських музикантів

22.10.2019
Опис

26 та 28 жовтня у єгипетському Західному Луксорі, який ще відомий за назвою “Місто Мертвих”, відбудеться постановка однієї із найвідоміших опер Дж.Верді “Аїда”.  Ця подія є одним із найбільш очікуваних мистецьких проєктів 2019 року! 

Грандіозна постановка відбудеться просто неба біля храму цариці Хашепсут, спорудженого ще у XV столітті до н.е. Участь у ній візьмуть два українські колективи: Академічний симфонічний оркестр “INSO-Львів” i Національна заслужена академічна капела “ДУМКА”. До них долучиться міжнародний склад солістів, серед яких Сае-Куїнг Рім (Корея), Мікаель Спадаччині (Бельгія), Еліска Веіссова (Чехія) та Аріс Аргіріс (Греція). Диригентом-постановником цього проєкту стала Оксана Линів, засновниця одного з найбільших та найвідоміших фестивалів класичної музики LvivMozArt. Режисером постановки є Міхаель Штурм, який цьогоріч також поставив оперу “Лоенґрін” Р.Ваґнера у Львівській національній опері.

Ця опера є знаменною для Єгипту, адже створена вона італійським композитором Джузеппе Верді майже 150 років тому  (перша постановка відбулась у 1871 році) на замовлення тодішнього єгипетського хедива (губернатора)  Ісмаїла Паші. Побутує також міф, що “Аїда” була приурочена відкриттю Суецького каналу, з нагоди чого збудована Хедивова опера (1869). Однак на її відкритті звучала інша опера композитора – “Ріґолетто”, а “Аїда” виконана у цьому театрі лише за два роки.

Історія про кохання єгипетського полководця Радамеса та ефіопської принцеси Аїди сповнена численних перипетій. У динамічному сюжеті бачимо кохання, доброту, благородність, підступність. Обрамлений він чудовими картинами єгипетської природи.

У Луксор “Аїда” повертається після тривалої перерви. Вона не раз ставилася просто неба, щоразу змінюючи історичні локації країни. Зокрема, у 1987 і 2010 роках вона прозвучала біля пірамід Гізи, а у 1994-му – біля храму цариці Хашепсут. Однак після жахливого теракту, який стався на площі перед храмом у 1997 році “Аїда” постановки такого плану повністю припинили! Тож через 22 роки “Аїда” знову повернеться у Луксор!

Подія викликала великий ажіотаж! Не дивлячись на високу вартість квитків, з’явилось чимало охочих відвідати виставу! У переважній кількості – це туристи. Уже заплановані покази і на 2020 рік — 24, 26, 28, 31 грудня.

Тож бажаємо наших музикантам вдалих вистав!

Світлини з репетиції події.

Детальну інформацію про постановку можна знайти на офіційному сайті події: https://aidaluxor.com/

 

 

 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...