Ансамбль Terra Barocca виступить на шведському фестивалі у червні

27.03.2024
Опис

9 червня на Стокгольмському фестивалі старовинної музики (Швеція) ансамбль Львівської національної філармонії виступить з особливою програмою. 

Майбутній концерт ансамбль наразі готує із Сергієм Гаврилюком (скрипка), Степаном Сивохіпом (гобой), Максимом Римарем (віолончель), Софією Соловій (сопрано), Оленою Єременко (нікельхарпа) та Анною Іванюшенко (клавесин).

Програма матиме назву “Давні музи не мовчать” та вмістить твори, що продемонструють тісний звʼязок української музики з європейською. Своєрідною «точкою перетину» композиторів зі різних країн стала Болонська академія. У 1670 році до неї вступив сімнадцятирічний італієць Арканджело Кореллі. Кількома роками пізніше іспити на звання почесного академіка там успішно склали українці Дмитро Бортнянський, Максим Березовський, а ще — славетний австрієць, тоді зовсім юний Моцарт.

Львівська національна філармонія - Ансамбль Terra Barocca виступить на шведському фестивалі у червні

Окрім їхніх визнаних композицій цього вечора звучатиме музика видатного німця, композитора Георга Фрідріха Телеманна. Свого часу він був ще популярнішим за Баха, що безумовно поважав Телеманна за його творчість і добре знався на ній. Дружні контакти європейських музикантів складали основу професійного успіху за доби бароко. Тому творчі впливи авторів у цій програмі так помітні. Пролунають і твори італійського митця Джованні Баттісти Фонтани, що справедливо вважається одним з засновників жанру інструментальної сонати. Також ми будемо раді представити скрипкову сонату шведського автора Улофа Ольстрьома, яка прозвучить у незвичному дуеті нікельхарпи та клавесина.

Концерт завершить унікальний музичний зразок: кант. Жанр, типовий для українського бароко буде переосмислений сучасним українським композитором Богданом Сегіним. У текстовій основі твору — слова «Мати милосердна, От лютого врага злаго, Храниши мя всегда», — що так суголосні молитвам українців сьогодні.

Львівська національна філармонія - Ансамбль Terra Barocca виступить на шведському фестивалі у червні

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...