3 червня у Львові відзначатимуть 84-ту річницю заснування Луганської області. Саме Львівщина стала прихистком для більшості мешканців області, які були вимушені покинути свої домівки з початком повномасштабної війни.
Урочистості з нагоди цієї дати відбудуться на проспекті Свободи біля пам’ятника Тарасу Шевченку о 15:00, де академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, двічі мужньо переміщений за ці роки (у 2014 році з Луганська, а у 2022 з Сєвєродонецька), виконає твори українських композиторів просто неба.
Музиканти оркестру мають в собі силу і порив звертатися мовою музики до громадськості України і світу, висвітлюючи події, що зараз тривають на Сході, а саме у містах Сєвєродонецьк і Лисичанськ – східних форпостах нашої держави. Завдяки мужності українських військових і стійкості цих міст, саме зараз утримується російська навала і унеможливлюється подальше розгортання бойових дій. Ускладнена ситуація в Луганській області змушує її переміщених мешканців знову взивати до західної спільноти та партнерів пришвидшувати військову допомогу і не гаяти час, аби зберегти якомога більша людських життів.
Музиканти академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії у День заснування Луганської області привертатимуть максимальну увагу спільноти саме до територій найактивніших бойових дій. Міста Сєвєродонецьк і Лисичанськ у 2014 році вже зустрілися з так званим «руським миром»: вони були захоплені проросійськими терористами-бойовиками, але у липні того ж року були звільнені і стрімко розвивалися всі ці роки.
Сьогодні основні сили ворога кинуто на Луганщину. Наразі Сєвєродонецьк – це один із найскладніших напрямків. Величезна кількість військової бойової техніки ворога зосереджена поряд, щоденні обстріли не вщухають, гине велика кількість мирного населення. Міста Луганщини приймають цей удар на себе і стримують ворога ціною життя людей, своїх шкіл, лікарень і дитячих садочків.
Важливою метою заходу є посилення розголосу про ситуацію на Луганщині, аби унеможливити втрату Сходу України вже сьогодні. Якщо Білогорівка стає другою легендарною Чорнобаївкою, то допустити утворення другого багатостраждального Маріуполя із Сєвєродонецька українська і західна спільнота не мають права.
За матеріалами прес-релізу
Фото з офіційного сайту Луганської обласної філармонії
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...