Війна триває. Після першого шоку, втрат і переміщень митці, мисткині та інституції проходять трансформацію, починають реагувати саме в домені мистецтв, фіксують, рефлексують і осмислюють. Попри всі загрози й виклики з’являються нові проєкти, про які хочеться і потрібно говорити.
Культура стає оборонною зброєю, якою тримаємо кордони і відвойовуємо своє право на існування, культура свідчить про наші досвіди війни і випрацьовує нашу амбіцію та уяву майбутнього — воно у пошуках сенсу і нової мови, щоби про це розповісти. Якою буде ця мова? Якими стануть культурні інституції? Як себе у цих пошуках бачать практики і дослідники культури? Що суспільство очікує від культури сьогодні? Перелік складних і важливих питань, які зараз уже на часі, можна продовжувати. Запрошуємо думати над ними разом.
Зазвичай класична музика, її освіта та інституції сприймаються як агенти збереження традиції. Здається, що ця сфера має імунітет до змін, а якщо зміни й настають, то дуже і дуже повільно.
Належачи одразу до кількох канонів — національного, державного, світового, у мирні часи класична музика виконує завдання репрезентації та зберігання. Але останні п’ять місяців принесли таку кількість змін у кожну сферу культури та й життя українців загалом, що навіть найконсервативніші царини не можуть уникнути пертурбацій.
- Якими бачать себе сьогодні інституції та творці класичної музики?
- Як будують спілкування зі своїми авдиторіями?
- Чи не вимагає час зміни самої форми подачі й організації музичних виступів?
- Які рамки-обмеження варто взагалі зняти?
- Яким бачать новий сезон?
Учасники(ці):
Марта Кузій — піаністка, виконавча директорка сезону 2022-2023 симфонічного оркестру Львівської національної філармонії ім. М. Скорика
Остап Мануляк — український композитор, доцент кафедри композиції Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка
Денис Литвиненко — віолончеліст, композитор, концертмейстер групи віолончелей Львівської національної філармонії, учасник квартету «Фенікс»
Ірина Вакуліна — диригентка, менеджерка мистецьких проектів, авторка музичних проектів для дітей у Львівській філармонії, та театрі опери і балету ім. С. Крушельницької, співзасновниця Центру музичного розвитку «Темпо»
Модераторка: Юлія Півторак
Місце проведення: Львівська національна філармонія, малий зал; вул. Чайковського 7.
12 липня, у вівторок, початок о 17:00.
Сподіваємось, розмова про класику буде вступом до подальших рефлексій про музичний сектор нині.