Концерт солідарності

15.09.2022
Опис

Новий концертний сезон улюбленців публіки, Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» Львівської національної філармонії, відкриється під знаком вдячності та солідарності! Вдячності мужнім захисникам України та солідарності з музикантами Маріуполя, а саме – камерним оркестром «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії, із яким львівський колектив поєднують багато років співпраці та успішних проєктів.

Подія-відкриття відбудеться 24 вересня о 18:00 у Концертному залі Людкевича Львівської національної філармонії.

Про задум концерту та його важливість і особливість розповів засновник, директор та головний дириґент Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”, Народний артист України, Сергій Бурко:

«Цьогорічне відкриття концертного сезону Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» відбувається у воєнних умовах російського вторгнення в Україну. Артисти оркестру «Віртуози Львова» не стоять осторонь, долучаються до волонтерських заходів та беруть активну участь у концертах на підтримку України та її Збройних сил як в Україні, так і за її межами.

Задум та ідея концерту відкриття сезону оркестру є глибоко символічною та своєрідним актом солідарності та підтримки Маріуполя, жителі якого постраждали від російської агресії, зокрема фестивалю «Mariupol Classic» та багаторічних друзів «Віртуозів Львова» артистів оркестру «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії.

Ми залишаємося разом, об’єднуємося навколо спільних цінностей та напрацювань. Наша співпраця триває два десятиліття, впродовж якої створено і реалізовано багато проєктів. Серед них проєкт «Три Моцарти», який нещодавно (26 серпня) з успіхом вдруге був представлений на відомому польському фестивалі «Музика в старому Кракові». Також оркестрами створено спільний компакт-диск «Українська музика від Сходу до Заходу», до якого увійшли твори маріупольських, донецьких та львівських композиторів.

Програма відкриття сезону об’єднає твори українських композиторів різних генерацій: Миколи Лисенка, Віктора Косенка, Юрія Ланюка, Валентина Сташенка, Богдани Фроляк, Золтана Алмаші. Зокрема звучатиме «Фантазія на теми Океан Ельзи» лауреатки Національної премії ім. Т. Шевченка, знаної української композиторки Богдани Фроляк, яку вона присвятила «Віртуозам Львова» та «Ренесансу». Символічною буде композиція «Maria’s City» Золтана Алмаші, яка є реквіємом-присвятою місту Марії та її жителям і захисникам.

Напередодні львівської події, 21 вересня, під батутою директора Маріупольської камерної філармонії заслуженого діяча мистецтв України дириґента (і великого нашого друга та соратника) Василя Крячка, який врятував життя багатьом маріупольцям, артисти «Віртуозів Львова» та «Ренесансу» офіційно відкрили в польському Гданську, місті-побратимі Маріуполя цьогорічний фестиваль «Mariupol Classic».

Слава Україні! Разом до Перемоги!»

 

Детальна інформація про подію у Гданську: https://www.filharmonia.gda.pl/repertuar/543-specjalny-koncert-solidarnosci

Детальна подія про львівську подію і квитки: https://philharmonia.lviv.ua/event/concert-of-solidarity/

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...