У Львівській філармонії пройде унікальний всеукраїнський майстерклас для симфонічних диригентів - Львівська національна філармонія

У Львівській філармонії пройде унікальний всеукраїнський майстерклас для симфонічних диригентів

26.04.2023
Опис

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика спільно зі Студентським науково-творчим товариством “Octopus” організовує всеукраїнський майстерклас для симфонічних диригентів. Унікальна співпраця державної інституції зі студентами музичних вишів України стане першим кроком до створення освітньої платформи для набуття практичних навичок молодих музикантів. 

У рамках партнерства головний диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії Теодор Кухар виступить ментором проєкту. Відтак з 11 по 15 серпня 2023 року шість активних учасників майстер-класу (студенти вищого мистецького навчального закладу України спеціальності оперно-симфонічне диригування; освітні рівні: бакалавр, магістр) матимуть змогу стати за пульт одного з найдавніших та найвідоміших оркестрів України, вдосконалити свої навички диригування, а також виступити у філармонічному гала-концерті, що стане підсумком події. 

На меті проєкту надати можливість молодим музикантам отримати знання від досвідченого диригента Теодора Кухара, дослідити питання відчуття балансу звуку, детально попрацювати над мануальною технікою, навчитися тонкощів психології впливу диригента на оркестр, розвинути вміння надихати оркестрантів творити музику. 

Диригентський майстер-клас передбачатиме пʼять днів плідної роботи над трьома симфоніями під керівництвом маестро Теодора Кухара з двома концертмейстерами та Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії; пʼять репетицій з Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії та участь у гала-концерті 15 серпня. 

У програмі — В. А. Моцарт. Симфонія №41 до мажор; Л. Бетховен. Симфонія №2 ре мажор; А. Дворжак. Симфонія №9 мі мінор “З Нового світу”. Активні учасники повинні підготувати усі три симфонії. 

Партнером проєкту виступить благодійний фонд “Відкрита музика міста”, що опікується підтримкою молодих музикантів в Україні.

Для охочих можлива пасивна участь за реєстрацією; передбачені сертифікати проходження майстер-класу. Також для одного активного учасника заплановано творчий бонус від Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії.

Для активної або пасивної участі необхідно заповнити анкету до 20 червня (23:59 за київським часом). Результати відбору активних учасників буде оголошено 1 липня.

Довідка:
Теодор Кухар — американський диригент українського походження, володар численних нагород та найбільш записуваний диригент свого покоління. У 2022 маестро очолив Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. Нещодавно оркестр під його батутою повернувся з величезного гастрольного туру США, виступивши у 20 штатах та зігравши 40 концертів у всесвітньо відомих залах, в тому числі й Carnegie Hall.
Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії — творчий колектив із 120-літньою історією, один з найбільших українських оркестрів, який береже кращі традиції європейського музикування та представляє бренд Львівської національної філармонії у світі.
Симфонічний оркестр є постійним учасником міжнародних фестивалів в Україні та за її межами. Колектив з успіхом гастролював у багатьох країнах світу, зокрема, у США, Польщі, Італії, Іспанії, Франції, Швейцарії, Німеччині, Нідерландах та ін. Впродовж останніх сезонів оркестр здійснив низку важливих записів для великих міжнародних лейблів. Серед них — Naxos та Brilliant Classics.
Студентське науково-творче товариство “Octopus” — спільнота ініціативних студенток та студентів Національної музичної академії України, що є платформою для позаакадемічної освіти та пошуку можливостей для отримання практичного досвіду молодим музикантам_кам. За три роки команда “Octopus” стала ініціатором та організатором десятків різноманітних культурних проєктів, зокрема Міжнародної конференції “Fresh Science”, що обʼєднала понад 40 учасників_ць з України, США, Канади, Австралії, Кореї, Угорщини, Франції, Литви, а також проєкту Music Student Exchange з Монреальською студентською організацією Vivier InterUniversitaire (Канада).

Поділитись


Популярне

14.08.2024 Анонси

Сходинка до оркестру

Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...

18.09.2024 АнонсиМедіа

Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі

30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...