Про 29-ті “Контрасти” на телеканалі Прямий – Дзвенислава Саф’ян

24.09.2023
Опис

Під час марафону “Прямий День” на телеканалі “Прямий” про 29-ту едицію Міжнародного фестивалю сучасної музики “Контрасти” розповіла Дзвенислава Саф’ян, музикознавиця, керівниця пресслужби фестивалю.

Календар подій Фестивалю

За її словами, “Попри складності, ми сподіваємось провести ці 14 подій 10-денного маратону. Виступлять наші львівські музиканти, до нас приїдуть знані колективи з Києва, з України, також будуть виконавці з Польщі та Німеччини. І вони готують для нас справжні твори перлини, які рідко звучать навіть на наших сценах. Звісно, що весь фестиваль буде присвячений нашим незламним українцям. Віримо, що культура нас єднає і пульсує, адже тема цього фестивалю – «Пульсус» – вона спрямована на те, щоб знайомити і нас, і іноземців, так як наш фестиваль буде повністю транслюватися. Запрошуємо всіх дізнаватися про українське мистецтво, і ставити його в один ряд з європейським, адже ми поєднуємо це в програмі «Контрастів”.

 

Вона наголосила, що важливою є і соціальна складова проведення Фестивалю, адже “філармонія намагається підтримувати наших воїн не тільки гуманітарною допомогою, – тому що в нас діє постійно гуманітарний штаб, яким опікується наш симфонічний оркестр INSO-Львів та  Іоланта Пришляк. Проводяться аукціони, ярмарки, і вже від початку повномасштабної війни INSO-Львів перевіз на лінію фронту десятки авто, а також, за запитом, йде допомога через партії медикаментів, тепловізорів, дронів. Філармонія намагається постійно донатити з концертних коштів, і сподіваємось, що завдяки фестивалю «Контрасти» нам також вдасться на потреби окремих батальйонів, бригад, з якими ми співпрацюємо.

І соціальна складова полягає, звичайно, також і в цьому. Але я хочу наголосити, що загалом наші трансляції відбуваються під егідою проєкту «Музи не мовчать». Це проєкт, який розпочався ще з початком повномасштабної війни, адже ми транслюємо всі концерти й намагаємось підтримувати музикантів,
які приїхали до Львова, які в час пандемії або в час війни не могли б продовжувати свою концертну діяльність активно”.

 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...