Про 29-ті “Контрасти” на телеканалі Прямий – Дзвенислава Саф’ян

24.09.2023
Опис

Під час марафону “Прямий День” на телеканалі “Прямий” про 29-ту едицію Міжнародного фестивалю сучасної музики “Контрасти” розповіла Дзвенислава Саф’ян, музикознавиця, керівниця пресслужби фестивалю.

Календар подій Фестивалю

За її словами, “Попри складності, ми сподіваємось провести ці 14 подій 10-денного маратону. Виступлять наші львівські музиканти, до нас приїдуть знані колективи з Києва, з України, також будуть виконавці з Польщі та Німеччини. І вони готують для нас справжні твори перлини, які рідко звучать навіть на наших сценах. Звісно, що весь фестиваль буде присвячений нашим незламним українцям. Віримо, що культура нас єднає і пульсує, адже тема цього фестивалю – «Пульсус» – вона спрямована на те, щоб знайомити і нас, і іноземців, так як наш фестиваль буде повністю транслюватися. Запрошуємо всіх дізнаватися про українське мистецтво, і ставити його в один ряд з європейським, адже ми поєднуємо це в програмі «Контрастів”.

 

Вона наголосила, що важливою є і соціальна складова проведення Фестивалю, адже “філармонія намагається підтримувати наших воїн не тільки гуманітарною допомогою, – тому що в нас діє постійно гуманітарний штаб, яким опікується наш симфонічний оркестр INSO-Львів та  Іоланта Пришляк. Проводяться аукціони, ярмарки, і вже від початку повномасштабної війни INSO-Львів перевіз на лінію фронту десятки авто, а також, за запитом, йде допомога через партії медикаментів, тепловізорів, дронів. Філармонія намагається постійно донатити з концертних коштів, і сподіваємось, що завдяки фестивалю «Контрасти» нам також вдасться на потреби окремих батальйонів, бригад, з якими ми співпрацюємо.

І соціальна складова полягає, звичайно, також і в цьому. Але я хочу наголосити, що загалом наші трансляції відбуваються під егідою проєкту «Музи не мовчать». Це проєкт, який розпочався ще з початком повномасштабної війни, адже ми транслюємо всі концерти й намагаємось підтримувати музикантів,
які приїхали до Львова, які в час пандемії або в час війни не могли б продовжувати свою концертну діяльність активно”.

 

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...