В рамках ХХ Міжнародного Фестивалю Давньої Музики у Львові відомий німецький музикант Норберт Роденкірхен проведе майстер-класи для українських флейтистів та сеанси імпровізації з львівськими музикантами в Експериментальній студії електроакустичної музики Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка. Він також прочитає лекцію під назвою: “Нові звуки в старовинній музиці / Старовинні звуки в новій музиці”, що ознайомить слухачів з питаннями сучасних виконавських технік у давній музиці, та архаїчних технік — у сучасній.
Разом з Норбертом Роденкірхеном відомий львівський музикант-мультиінструменталіст Всеволод Садовий проведе освітню лекцію-презентацію. У фокусі дослідження — природні паттерни ранньомузичних практик: інтерес до звукоутворення, інструментарію, музичної форми — як віддзеркалення культурної еволюції та розвитку свідомості.
Вхід безплатний. Запрошуються слухачі та активні учасники!
Реєстрація: https://forms.gle/EqUzSmGqmLKjenfv5
Розклад лабораторії 8 серпня:
14:00 – 15:30 – лекція-перформенс Норберта Роденкірхена
15:30-16:00 – кава-брейк
16:00 – 18:00 – майстер-класи Норберта Роденкірхена для флейтистів
Розклад лабораторії 9 серпня:
13:00 – 14:30 – лекція Всеволода Садового
14:30-15:00 – кава-брейк
15:00 – 17:00 – майстер-класи Всеволода Садового для перкусіоністів та виконавців на духових інструментах
10 серпня пройде сеанс спільного музикування з охочими учасниками майстер-класів та Лабораторії
Норберт Роденкірхен — вивчав флейту та флейту-траверсо у Гюнтера Геллера та Ганса Мартіна Мюллера в Вищій школі музики в Кельні (Німеччина), є флейтистом ансамблю «Sequentia» з 1996 року, а також регулярно працює з французьким ансамблем «Dialogos» під керівництвом Катарини Лівлянік. З обома ансамблями, а також зі своїми середньовічними сольними програмами Норберт Роденкірхен був запрошений на численні міжнародні фестивалі у таких містах, як Ванкувер, Лондон, Мельбурн, Париж та Бостон. Він також затребуваний як композитор музики для театру та кіно, а також як продюсер проєктів запису компакт-дисків. Крім того, він заснував ансамбль «Candens Lilium», який спеціалізується на діалозі середньовічної музики та сучасного авангарду.
Зараз він є членом правління «Zentrum fuer alte Musik Koeln» (ZAMUS), і провів багато семінарів із середньовічної інструментальної імпровізації та суміжних тем як лектор і тренер, зокрема, в Моцартеумі (Зальцбург, Австрія), «Schola Cantorum» (Базель, Швейцарія), в Університеті Орегона, Юджин, Техасському технічному університеті в Лаббоку (США) та Вищій школі музики (Кельн, Німеччина).
Всеволод Садовий — музикант, мультиінструменталіст, дослідник. Закінчив Львівську національну музичну академію ім. М. Лисенка як виконавець і викладач гри на духових та ударних інструментах і диригент духового оркестру.
В арсеналі виконавця понад 30 традиційних ударних, струнних та духових інструментів. У центрі музичних зацікавлень — спільні для архаїчних, ранніх і сучасних музичних практик принципи ритуальності, модальності, циклічності, імпровізаційності, а також терапевтичні аспекти музики.
Досліджує та інтерпретує музику українських емігрантів (Lemko Bluegrass Band) й архаїчний український фольклор в сучасному театральному проєкті Kurbasy. Виступає в Європі та США з концертами, лекціями та майстер-класами. Учасник альтернативних музичних проєктів, що працюють з українською поезією (Гич Оркестр, Пиріг і Батіг).
З 2020 вивчає вільну імпровізацію в Марка Токара (MTET, SPHERES). 2022 року заснував проєкт The Turners.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...