Культурна дипломатія з-над берегів Рейну - Львівська національна філармонія

Культурна дипломатія з-над берегів Рейну

11.08.2023
Опис

Пріоритетне завдання мистецьких установ у часі війни — це, однозначно, промоція української культури у світі. Тому Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика продовжує творення нової історичної сторінки у міжнародному партнерстві закладу — за підтримки Львівської обласної військової адміністрації. 

За минулі півтора року низка знакових подій за участі колективів Львівської національної філармонії відбулась у світі: це і 40 концертів Академічного симфонічного оркестру в турі Сполученими Штатами, Швеції, і регулярні виступи симфонічного оркестру INSO-Львів у Нідерландах, Німеччині, Фінляндії, Польщі, постійні гастролі камерного оркестру “Віртуози Львова” — зокрема, найближчі відбудуться уже наступного тижня у Швейцарії. 

Львівська національна філармонія - Культурна дипломатія з-над берегів Рейну

Володимир Сивохіп та Ірина Шум

Наша країна, що бореться за свою незалежність такою великою ціною, водночас презентує себе серед співдружності європейських держав: і саме культура є її обличчям, брендом, майданчиком для порозуміння. Адже зв’язки з європейськими партнерами впродовж багаторічної діяльності Філармонії завжди залишались міцними. Відтак формуючи нову кооперацію, директор Володимир Сивохіп у Генеральному консульстві України в місті Дюссельдорф (Німеччина) зустрівся з генеральною консулкою Іриною Шум. Під час розмови він представив шлях Філармонії до реалізації широкомасштабної презентації України та поділився найближчими гастрольними планами. Було проанонсовано листопадовий двотижневий тур в Німеччині, що складатиметься із дванадцяти концертів з різними програмами. Домінантною складовою стане українська симфонічна класика: зокрема, у фокусі уваги організаторів «Гражина» Бориса Лятошинського. 

Володимир Сивохіп акцентує: “Вперше в Європі буде представлений Фортепіанний концерт знаменитого українського, львівського композитора Василя Барвінського, який є вже нашим класиком, але його творчість ще не є популярною в Європі. І ось завдяки цьому турне, завдяки участі відомої української піаністки Віоліни Петриченко, яка є й солісткою Львівської національної філармонії — ми цей концерт презентуватимемо і в Берліні, і в Лейпцігу, і в Равенсбурзі, і в інших містах”.

Консулка Ірина Шум зазначила, що результатом цієї розмови стало запевнення у взаємній культурній дипломатії: за сприяння Генерального консульства навесні 2024 року відбудеться виступ Академічного симфонічного оркестру та солістки Віоліни Петриченко у знаменитій Кельнській філармонії. 

Львівська національна філармонія - Культурна дипломатія з-над берегів Рейну

Віоліна Петриченко та Ірина Шум

Окремою темою спілкування стала презентація нового музичного фестивалю відомою українською піаністкою, солісткою Львівської філармонії Віоліною Петриченко. Він має назву “Sounds of Ukraine” (“Звуки України”) і є першим фестивалем української класичної та сучасної музики в Німеччині: його унікальність в демонстрації різних галузей української музики — від подорожі через камерний репертуар ХІХ століття і до наших днів, до знайомства з найвидатнішими українськими композиторами, такими як Лисенко, Косенко, Барвінський, Скорик, Сильвестров.

За словами Віоліни Петриченко, “Усі виступи Фестивалю пройдуть з благодійною метою. Кошти підуть на потреби людей, які постраждали від війни та залишилися без домівок. Моєю мрією є продемонструвати різні епохи, стилі та настрої, залучаючи різних музикантів, які єдині у своєму бажанні розкрити багатство української музики перед Європою. 

Цьогоріч фестиваль “Sounds of Ukraine” складатиметься з п’яти концертів, кожен з яких матиме свою власну тему. Важливу роль в ньому відіграють і солісти Львівської національної філармонії — Лілія Нікітчук (мецо-сопрано) та Максим Римар (віолончель).

Сьогодні перед українцями постають відповідальні завдання знайомити з найкращими мистецькими зразками й промотувати їх у міжнародному середовищі. Свідченням цьому став захід на підтримку України — упродовж культурно-дипломатичної поїздки музиканти вшанували пам’ять полеглих у війні під час акції біля Кельнського Собору.

Поділитись


Популярне

14.08.2024 Анонси

Сходинка до оркестру

Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...

18.09.2024 АнонсиМедіа

Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі

30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...