1 грудня 1909 року у Львові народився видатний музикант Анатоль Кос. Напередодні святкування чергової річниці його уродин Львівська національна філармонія 23 та 24 листопада запрошує на концерти присвячені Анатолію Кос-Анатольському.
Постать цього непересічного митця стала легендарною для Львова та його мешканців. Анатолій Кос-Анатольський, музикант та юрист родом із Коломиї, виявився однією із визначних фігур культурного життя міста Лева впродовж близько 50 років своєї діяльності тут. Випускник Консерваторії ім. Кароля Шимановського та юридичного факультету Львівського університету, викладач Львівської спеціалізованої школи-інтернату імені Крушельницької, Вищого музичного інституту імені Лисенка, голова львівського відділення Спілки композиторів України, а також ерудит, знавець 10 європейських мов та людина високої честі, – все це про Кос-Анатольського.
Композитор родом з Коломиї, Анатолій Кос-Анатольський насамперед відомий своїми піснями та хоровою музикою. Перу митця належать такі знані романси, як «Коли заснули сині гори», «Солов’їний романс», «Ой піду я межи гори», пісні «Думи німі», «На горах Карпатах», «Гей, браття опришки», «Коломия-місто». Але не менш виразною є оркестрова музика композитора. Саме її 23 листопада представить Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» на чолі з Тарасом Вергуном та солістами: Катериною Шалайською, скрипка, Андрієм Кушніром, скрипка, Лілією Цурою, скрипка, Іванною Митроган, арфа та Оленою Маркевич, фортепіано.
Програма концерту пронизана темою рідних для Кос-Анатольського – співця Карпатського краю гір. Саме гірські краєвиди стали натхненням для рапсодій композитора та першого українського концерту для арфи!
24 листопада безсмертні твори Анатолія Кос-Анатольського прозвучать у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та солістів – Ірини Ключковської, сопрано, Адріана Боднара, скрипка та Артура Остапчука, фортепіано. Диригуватиме Сергій Хоровець.
Для Кос-Анатольського не існувало музичного жанру в якому він не зміг би гідно себе представити. Тож програма концерту поєднає найрізноманітніші твори композитора: народно-героїчну балетну драму «Хустку Довбуша», «Поему» для скрипки з оркестром, арію з опери «Заграва», Концерт для фортепіано з оркестром, жартівливу пісню «Соловейко на калині» та романс, що став одним з хітів композитора – «Ой піду я межи гори».
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...