Джошуа Белл та Даля Стасевська дадуть благодійний концерт з INSO-Львів у Варшаві

28.12.2023
Опис

У Варшавській філармонії 10 січня о 19:30 у програмі з творів українських композиторів прозвучить Скрипковий концерт Томаса де Гартмана, а також музика Скорика, Сильвестрова та Станковича

Прем’єра скрипкового концерту де Гартмана пройде в режимі прямої трансляції на провідному каналі класичної музики medici.tv, а невдовзі запис події буде показано й аудиторії Netflix.

Лауреат премії “Grammy” всесвітньо знаменитий скрипаль Джошуа Белл разом з “Особистістю року 2023” за версією музичного журналу BBC Music, диригенткою Далею Стасевською та відомим симфонічним оркестром INSO-Львів Львівської філармонії представлять благодійний концерт для України.

Львівська національна філармонія - Джошуа Белл та Даля Стасевська дадуть благодійний концерт з INSO-Львів у Варшаві

У програмі прозвучать твори українських композиторів: Скрипковий концерт Томаса де Гартмана, а також “Мелодія” Мирослава Скорика, “Гімн” Валентина Сильвестрова та “Симфонієту” Євгена Станковича. 

Ось що сказав Белл про цю подію: “Для мене велика честь бути частиною постійних акцій, спрямованих на втілення творів Томаса де Гартмана в життя. Коли я вперше ознайомився з його скрипковим концертом, твором, натхненним тяготами війни, я був глибоко вражений його душевною красою – і шокований тим, що такий твір отримав так мало визнання.  Концерт водночас розриває серце і підіймає настрій, і сьогодні він є таким же захоплюючим і актуальним, як і тоді, коли був написаний — у 1943 році.

Я особливо вдячний за те, що записую і виконую цей твір з такими талановитими і відданими творчими партнерами, як Далія Стасевська та оркестр “INSO-Львів”. Завдяки цьому проєкту музика Томаса де Гартмана може торкнутися сердець багатьох людей, як на його батьківщині в Україні, так і в усьому світі”.

Львівська національна філармонія - Джошуа Белл та Даля Стасевська дадуть благодійний концерт з INSO-Львів у Варшаві

Пані Стасевська, яка має фінсько-українське коріння і неодноразово долучалась до підтримки українців на фронті, зазначила: “Коли країна бореться за свою свободу, збереження та захист мистецтва та культури, які визначають її ідентичність, це стає життєво важливим. 10 січня я з нетерпінням чекаю можливості вшанувати одних з найвидатніших українських композиторів разом з неймовірними музикантами оркестру “INSO-Львів” та неперевершеним артистом Джошуа Беллом. Для мене буде великою честю випустити світовий прем’єрний запис багатого та надихаючого скрипкового концерту Томаса де Гартмана, який зможуть почути слухачі по всьому світу. Поки триває війна, ми продовжуємо берегти Україну в наших серцях”.

Концерт буде підготовлений компанією Park Avenue Artists за підтримки проєкту Томаса де Гартмана та Фундації родини Чопівських. Кошти від концерту підуть на гуманітарну допомогу в Україні та на підтримку талановитих українських молодих виконавців.

Квитки тут: https://www.bilety24.pl/koncert/1464-benefit-concert-for-ukraine-99514?id=547505 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...