IV Міжнародний музичний маратон пам’яті Василя Сліпака W Live4

24.06.2020
Опис

29 червня виповниться вже чотири роки, як снайперська куля забрала життя Василя Сліпака – видатного українського оперного співака, соліста Паризької Національної Опери, волонтера, учасника бойових дій на Сході України, Героя України, кавалера ордена «За мужність» І ступеня.

У 2017 році був започаткований маратон пам’яті Василя Сліпака, який щороку символічно проводиться в останні дні червня. Він об’єднує музикантів з багатьох країн, а події маратону відбуваються у різних куточках світу. У 2020 році пандемія спричинила ряд змін у форматі проведення W Live4, тому більшість подій можна буде переглянути онлайн.

У травні вже відбулося дві події, присвячені видатному українцю. Зокрема, 23 травня, до Дня героїв, львівські співаки втілили проєкт «Пісні для Василя», який був реалізований у форматі відеоконцерту. У рамках події звучали українські ритуальні, рекрутські та козацькі пісні. Організатором події була молодіжна організація YMCA Lviv.

30 травня, пам’яті Василя Сліпака була присвячена ще одна подія: на офіційному каналі «Слово і голос» транслювався запис концерту «Тиха музика для роздумів», що відбувся у рамках міжнародного театрального фестивалю Традиції Древо. У програмі події звучали композиції Валентина Сільвестрова та Богдани Фроляк, які виконували Йожеф Ермінь (фортепіано), Богдана Фроляк (фортепіано), Ярослав Мигаль (віолончель) та Наталія Половинка (спів).

Ряд подій в рамках маратону відбудеться в останні дні червня. Зокрема, 27 червня о 19.00 студентка НАМУ Тан Гао Сіцзя (Китай) вшанує пам’ять всесвітньовідомого співака виконанням музики Йогана Себастьяна Баха, Людвига ван Бетховена, Сергія Прокоф’єва та українського композитора Анатолія Кос-Анатольського.

28 червня у паризькому Парку Андре Сітроена (Parc André Citroën) волонтерська ініціативна «Українське братерство» організовує День пам’яті Василя Сліпака (Journée du souvenir de Wassyl Slipak). Захід розпочнеться о 15.00 та буде втілений «у форматі «теплих спогадів» друзів і шанувальників усіх небайдужих до пам’яті героя України, лідера української громади в Парижі Василя Сліпака. Організатори також планують флешмоб із виконання улюблених пісень видатного українця», – розповідає газета «День».

Цього ж дня о 19.00 відбудеться онлайн-концерт у Хмельницькій обласній філармонії. Пам’яті героя у виконанні Степана Дробіта (баритон) та Мирослави Слєсар (фортепіано) прозвучать оперні арії української та світової класики. Подію можна буде переглянути на офіційних сторінках установи у Facebook та Instagram.

Два концерти маратону відбудуться 29 червня у Львівській національній філармонії.

Перший з них матиме назву «Молитва для Василя». У виконанні Олени Мацелюх (орган), Камерного хору «Gloria», які виступлять під орудою Володимира Сивохіпа, прозвучать духовні твори композиторів ХХ-ХХІ століття: Петеріса Васкса, Едварда Елґара та Арво Пярта.

Трансляція концерту розпочнеться о 18.00.

О 19.30 цього ж дня відбудеться ще одна подія в рамках маратону. У виконанні відомого львівської подружжя піаністів, Оксани Рапіти та Мирослава Драгана, прозвучить відома композиція французького митця ХХ століття – «Видіння Аміня» («Visions de l’Amen») для двох фортепіано Олів’є Мессіана.

Запрошуємо вшанувати пам’ять видатного українця!

Детальну інформацію про події маратону можна дізнатися на офіційній сторінці Фундації Василя Сліпака у Facebook.

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...