Польський композитор Єжи Корновіч про Другий Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика

20.09.2023
Опис

Відомий польський музикант, голова Спілки композиторів Польщі, артдиректор престижного Міжнародного фестивалю сучасної музики “Варшавська осінь” Єжи Корновіч розповів про свій досвід члена журі Конкурсу цьогоріч:

Мої вітання! Композитори на цьому конкурсі — талановиті люди з великим творчим чуттям. Але їм ще є над чим працювати. У той час, як розвивається горизонтальне і, відповідно, інструментальне мислення, занедбується гармонічне мислення. Воно є результатом горизонтальних ансамблів. Позитивною зміною, порівняно з попереднім конкурсом, став фактурний розподіл. Артикуляція часто потребує доопрацювання і більшого розмаїття технік гри, адже за останні роки вони дуже змінилися. 

Я переконаний, що не існує єдиної української традиції, так само як і єдиної польської. Важливо, чи сформована традиція доброго цеху, наприклад, оркестрового. І в більшості творів вона є. В українській музиці є традиція прогресивності, і важливо, щоб конкурс звертався до тих українських традицій, які розвиваються. Вітаю конкурсантів, журі та організаторів!

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...