Польський композитор Єжи Корновіч про Другий Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика

20.09.2023
Опис

Відомий польський музикант, голова Спілки композиторів Польщі, артдиректор престижного Міжнародного фестивалю сучасної музики “Варшавська осінь” Єжи Корновіч розповів про свій досвід члена журі Конкурсу цьогоріч:

Мої вітання! Композитори на цьому конкурсі — талановиті люди з великим творчим чуттям. Але їм ще є над чим працювати. У той час, як розвивається горизонтальне і, відповідно, інструментальне мислення, занедбується гармонічне мислення. Воно є результатом горизонтальних ансамблів. Позитивною зміною, порівняно з попереднім конкурсом, став фактурний розподіл. Артикуляція часто потребує доопрацювання і більшого розмаїття технік гри, адже за останні роки вони дуже змінилися. 

Я переконаний, що не існує єдиної української традиції, так само як і єдиної польської. Важливо, чи сформована традиція доброго цеху, наприклад, оркестрового. І в більшості творів вона є. В українській музиці є традиція прогресивності, і важливо, щоб конкурс звертався до тих українських традицій, які розвиваються. Вітаю конкурсантів, журі та організаторів!

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...