6 жовтня у філармонії відбудеться концерт з незвичною назвою «Concerto grosso з позитивом». Про наповнення музичної програми концерту в інтервʼю з Марією Левкович розповів автор проєкту та композитор Євген Петриченко.
Тут поєднається музика, тексти українських поетів, серед яких Надія Косаревич, Вікторія Амеліна, Володимир Вакуленко. Також у концерті буде використана доповнена реальність, яку кожен глядач зможе створити сам за допомогою власного смартфона (для цього потрібно лише завантажити спеціальний мобільний застосунок). Кожен музичний номер проілюстрований малюнками графічного дизайнера Руслана Мотька. І в цих малюнках можна легко розпізнати фантастичних звірів Марії Примаченко та героїв Поліни Райко, квіти Катерини Білокур графіті Banksy тощо..
“Людина епохи бароко дуже подібна до сучасної людини. Вона роздвоєна між добром і злом, вона не визнає спокою та знаходиться у постійному пошуку, вона не споглядає, а діє. Вона емоційна і спонтанна, є внутрішньо метаморфічною та провокує перетворення світу навколо себе. Як і тоді, так і тепер дуже важливо спрямувати людську емоційну амбівалентність в позитивне русло через мистецтво, викликати відчуття зацікавленості, радості, подиву”.
“Мені видається, що ми живемо в той час, коли можемо собі дозволити не дуже сильно перейматись питаннями використання жанрових моделей в їх «чистому» вигляді. Сонатна форма, наприклад, цікава лише тоді, коли вона відображає зародження, розвиток та розв’язку певного конфлікту. Так само і жанр concerto grosso стає цікавим тоді, коли відображає амбівалентні емоційні стани. А вже якими інструментами користується композитор – це вже зона персональної творчості та фантазії” – Євген Петриченко.
Прочитати інтервʼю можна за посиланням.
Також своїми роздумами щодо премʼєри поділився контратенор та поет Роман Меліш:
«Я бачу цю музику як рефлексію без прикрас того, нас – в першу чергу, як людей на війну, це, певною мірою пошук і знаходження світла, в такий довгий період темряви.
Це про страх, про любов, про радість, про магію, про віру, врешті-решт.
Настрій? Абсолютно різний. Єдине, що скажу, що під час репетицій неодноразово ми витирали сльози, бо це музика-терапія. Кожен знайде в ній прихисток для наляканої війною внутрішньої дитини.
Важливо вслухатися в текст і розуміти контекст творів, про які, сподіваюся, розповість композитор на початку концерту. Стосовно своєї участі у проєкті – то я маю щастя бути дотичним до нього. Тим паче, що один із творів, які виконую, написаний на мій текст, тому цей проєкт є особливим для мене. Щиро рекомендую в першу чергу як людина, прийти на концерт 6-го жовтня на 19:00 у Львівську філармонію і знайти щось цілюще для себе. Повірте, як мінімум одну ніч після концерту спатимете значно спокійніше».
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...