Композитор Євген Петриченко про незвичний концерт у Львові – на Zaxid.net

06.10.2023
Опис

6 жовтня у філармонії відбудеться концерт з незвичною назвою «Concerto grosso з позитивом». Про наповнення музичної програми концерту в інтервʼю з Марією Левкович розповів автор проєкту та композитор Євген Петриченко.

Львівська національна філармонія - Композитор Євген Петриченко про незвичний концерт у Львові – на Zaxid.net

Тут поєднається музика, тексти українських поетів, серед яких Надія Косаревич, Вікторія Амеліна, Володимир Вакуленко. Також у концерті буде використана доповнена реальність, яку кожен глядач зможе створити сам за допомогою власного смартфона (для цього потрібно лише завантажити спеціальний мобільний застосунок). Кожен музичний номер проілюстрований малюнками графічного дизайнера Руслана Мотька. І в цих малюнках можна легко розпізнати фантастичних звірів Марії Примаченко та героїв Поліни Райко, квіти Катерини Білокур графіті Banksy тощо..

“Людина епохи бароко дуже подібна до сучасної людини. Вона роздвоєна між добром і злом, вона не визнає спокою та знаходиться у постійному пошуку, вона не споглядає, а діє. Вона емоційна і спонтанна, є внутрішньо метаморфічною та провокує перетворення світу навколо себе. Як і тоді, так і тепер дуже важливо спрямувати людську емоційну амбівалентність в позитивне русло через мистецтво, викликати відчуття зацікавленості, радості, подиву”.

Львівська національна філармонія - Композитор Євген Петриченко про незвичний концерт у Львові – на Zaxid.net

“Мені видається, що ми живемо в той час, коли можемо собі дозволити не дуже сильно перейматись питаннями використання жанрових моделей в їх «чистому» вигляді. Сонатна форма, наприклад, цікава лише тоді, коли вона відображає зародження, розвиток та розв’язку певного конфлікту. Так само і жанр concerto grosso стає цікавим тоді, коли відображає амбівалентні емоційні стани. А вже якими інструментами користується композитор – це вже зона персональної творчості та фантазії” – Євген Петриченко.

Прочитати інтервʼю можна за посиланням.

Також своїми роздумами щодо премʼєри поділився контратенор та поет Роман Меліш:

«Я бачу цю музику як рефлексію без прикрас того, нас – в першу чергу, як людей на війну, це, певною мірою пошук і знаходження світла, в такий довгий період темряви. 

Це про страх, про любов, про радість, про магію, про віру, врешті-решт. 

Настрій? Абсолютно різний. Єдине, що скажу, що під час репетицій неодноразово ми витирали сльози, бо це музика-терапія. Кожен знайде в ній прихисток для наляканої війною внутрішньої дитини. 

Львівська національна філармонія - Композитор Євген Петриченко про незвичний концерт у Львові – на Zaxid.net 

Важливо вслухатися в текст і розуміти контекст творів, про які, сподіваюся, розповість композитор на початку концерту. Стосовно своєї участі у проєкті – то я маю щастя бути дотичним до нього. Тим паче, що один із творів, які виконую, написаний на мій текст, тому цей проєкт є особливим для мене. Щиро рекомендую в першу чергу як людина, прийти на концерт 6-го жовтня на 19:00 у Львівську філармонію і знайти щось цілюще для себе. Повірте, як мінімум одну ніч після концерту спатимете значно спокійніше».

 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...