Концерт авторської музики Віктора Камінського відбудеться у філармонії

01.12.2023
Опис

«Світ надто мінливий і розмаїтий, щоби обмежити себе якимись раз і назавжди встановленими рамками»

– Віктор Камінський

3 грудня о 18:00 Симфонічний оркестр оперної студії імені Василя Сліпака Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, а також знані львівські піаністи, колеги композитора — Оксана Рапіта, Мирослав Драган та диригент — Юрій Пороховник — представлять симфонічну музику композитора. 

Львівська національна філармонія - Концерт авторської музики Віктора Камінського відбудеться у філармонії

Однією з ключових рис стилю Віктора Камінського є відчуття духу часу, адже один з нових творів композитора – це Увертюра «2022». В ній втілились ті почуття, які охоплювали не лише композитора, але більшість українців після перемог нашої армії під Києвом навесні 2022 року.

Її суворий стриманий стиль сповнений глибокого трагізму, драматичних протистоянь, а водночас захоплює колосальним енергетичним потенціалом, що, немов стиснена пружина, прямує до кінцевої кульмінації, до переможного утвердження. Асоціації зі стрілецькими і повстанськими піснями створюють своєрідну історичну перспективу сприйняття.

Концерт розпочне Симфонія № 1, яка  була написана в 1981 р. і виявляє як багатоманітність образно-стильових орієнтирів, відкритість на різні художні течії ХХ ст., від неокласицизму, експресіонізму, до делікатних алюзій на архаїчний фольклорний колорит – так і оригінальність індивідуальної звукової палітри, раціонально-інтелектуальний тип мислення митця.

Також в програмі прозвучить Концерт для двох фортепіано з оркестром «Сувенір зі Львова» винахідливо відтворює багату і розмаїту просторово-звукову атмосферу старовинного міста з його церковними дзвонами і гамором площ і проспектів, величною поліфонією соборів, музеїв, давніх і сучасних будівель, гуркотом трамваїв і батярськими піснями вуличних музикантів.

 

Придбати квитки на концерт можна за посиланням

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...