Розпочались польські гастролі Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії

16.06.2023
Опис

Уже завтра, 17 червня у рамках Міжнародного музичного фестивалю Sacrum Non Profanum виступить Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. Відомий фестиваль відбувається у давньому польському містечку Щецині з 2005 року. 

Львівська національна філармонія - Розпочались польські гастролі Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії

Зараз колектив перебуває в Польщі на запрошення Поморського Музичного Товариства «Академія» зі Щецина — давніх друзів Філармонії, з якими в минулому було зреалізовано багато хороших проєктів. Впродовж чотирьох днів тут відбувалися репетиції Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та вчора 15 червня, також відбулася і відкрита репетиція для охочих підглянути за мистецьким процесом та послухати концертну програму запланованих гастрольних подій. Перший концерт оркестру запланований у Шецині 17 червня

Генеральний директор Володимир Сивохіп розповів про майбутній виступ: “Зараз, з диригентом Богданом Богушевським — ми разом, я також диригую — приготували проєкт під назвою «Дітям і жінкам України». В Щецині, як і в багатьох інших міста Польщі, є дуже багато переселенців в часі війни — саме українських жінок і дітей. Знаємо, що Польща дуже відповідально до цього ставиться. 

Львівська національна філармонія - Розпочались польські гастролі Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії

Відтак, певна особливість цього проєкту — це репетиції. Очевидно, що диригент, солісти, хор – не могли, в силу відомих обставин, приїхати до Львова. Тож ми всі разом зібралися на 4 дні в Люславіцах — це село недалеко від Тарнува, знамените тим, що там є родинний маєток Кшиштофа Пендерецького, а ще — знаменитий Європейський Центр Музики Кшиштофа Пендерецького. Саме тут ми об’єдналися для репетицій, а неперевершена атмосфера і гостинність спонукали нас до вчорашнього відкритого концерту — для всіх, хто підтримує нас, хто з нами й з ким ми йдемо до Перемоги. Не дивно, що «Мелодію» М. Скорика всі слухали стоячи, зі сльозами на очах”.

Як відомо, Європейський Центр Музики Кшиштофа Пендерецького є одним з найкращих концертних залів Європи. Тут створено кілька сучасних і багатофункціональних об’єктів, зокрема і концертний зал на 650 місць. 

На сцені симфонічний оркестр виступить після успішних гастролей у Карнегі Голі разом із популярним польським хором, що святкує своє 70-річчя, польською співачкою Катаржиною Дондальською — колоратурним сопрано з діапазоном у чотири октави, яке зірка світової опери Барбара Бонні назвала “восьмим чудом світу” та видатним польським баритоном Лєшеком Скрлою, що вирізняється великою музичною універсальністю. Диригуватиме Богдан Богушевський. Концерт нашого запрошеного колективу матиме назву “Жінкам та дітям України” та включатиме музику до найвідоміших кінофільмів — “Дракула”, “Зоряні війни”, “Закон і п’ястук”, “Місія”, “Вогнем і мечем”, “Пірати Карибського моря” та ін.

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...