Звучання філармонії: події сьомого тижня (14-17 травня)

13.05.2020
Опис

Травневі вечори – це чудова нагода насолодитися онлайн-подіями від Львівської національної філармонії. Вже традиційно, з четверга по неділю, на офіційних ресурсах відбудуться трансляції концертів та архівних записів.

Ми щиро радіємо, що нашими подіями цікавиться все більше глядачів, тому цього тижня пропонуємо ще більше концертів наживо!

Тож анонсуємо події на цей тиждень (14-17 травня).

14 травня (о 18 годині) запрошуємо на онлайн-концерт «Саєнко&Ткачик». Скрипалька Марія Ткачик та піаніст Данило Саєнко виконають твори Шуберта, Скрябіна і Брамса.

Соната для скрипки і фортепіано ля мінор Франца Шуберта входить до невеличкого циклу з трьох композицій (тв.137) та є другою за порядком. Це були перші спроби митця в такому жанрі. Композитор, на жаль, так і не почув їх у живому виконанні (видали їх лише у 1836 році). Через невеликі розмірами, іноді їх ще називають сонатинами. Твір, що прозвучить на концерті має надзвичайно красиві мелодії та випромінює тепло і світло.

Соната для скрипки і фортепіано Йоганнеса Брамса покаже іншу грань почуттів: у 4-частинній композиції втілились пристрасть, драматизм і ніжність.

Також у виконанні Данила Саєнка прозвучать 7 вибраних прелюдій з тв. 37 та тв.11. Це дуже цікавий зразок творчості композитора: кожна з прелюдій – унікальний і багатий світ.

У п’ятницю серію онлайн-концертів продовжить музичний перформанс «Визволення з плаского світу» для фортепіано та електроніки від Остапа Мануляка.

«“Визволення з плаского світу” – це маніфест солідарності з творчими людьми що відкидають різомність постійних мережувальних змін, віднаходять ґрунт під ногами і встають з колін, визволяючись із пастки “плаского світу” (Ґілена) і “життя в брехні” (Гавела). Матеріал перформансу будується на цеглинах-цитатах із улюблених творів модерністів та аванґардистів які є точкою опори для пілонів нової музичної конструкції», – розповів Остап Мануляк.

16 травня Україна щорічно відзначає День Європи. Тож у суботу Львівська національна філармонія запрошує «незвичний захід» під назвою «До дня Європи». Відбудеться він без глядачів, проте – сповнений емоціями і європейським шармом.

Чому День Європи особливий для українців? Вікова дотичність до європейської культури міцно укорінилася і в Україні. І справа тут не в тому, що географічно ми є центром Європи. Відзначення цього свята в Україні – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Заходу – незважаючи на обставини…

На сцені Концертного залу Людкевича прозвучить Маленька урочиста меса італійського композитора Джоаккіно Россіні. Її виконуватимуть: Софія Соловій (сопрано), Тетяна Вахновська (мецо-сопрано), Сергій Кутепов (тенор), Юрій Григораш (баритон), Мирослав Драган (фортепіано), Оксана Рапіта (фортепіано), Олена Мацелюх (орган), Камерний Хор «Глорія». Диригуватиме Володимир Сивохіп.

Завершить тиждень трансляція архівного запису «Історії солдата» Ігоря Стравінського, яка буде приурочена до Міжнародного дня музеїв. Розпочнеться подія о 18 год 17 травня.

Детальну інформацію про події можна знайти на офіційному сайті Львівської національної філармонії у розділі “Афіша”.

Головне фото – Сергій Горобець

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...