Львівська національна філармонія запрошує на дискусію, присвячену популяризації української класичної музики

15.04.2024
Опис

16 квітня у фоє Львівської національної філармонії імені М. Скорика відбудеться дискусія «Людкевич. Спадщина: стратегія популяризації музичної творчості». Її ініціює Меморіальний музей Станіслава Людкевича у співпраці з Львівською національною філармонією імені М. Скорика. Початок події о 16:00.

Львівська національна філармонія - Львівська національна філармонія запрошує на дискусію, присвячену популяризації української класичної музики

Збереження та популяризація української музичної культури на національному та світовому рівнях – є пріоритетними завданнями для музикантів. Однак на заваді її просуванню стоїть, зокрема, брак якісних нотних видань та досліджень спадщини українських митців. На прикладі спадщини Станіслава Людкевича працівники музею разом з музикантами обговорять найбільші виклики та проблеми, з якими стикаються та вирішують самотужки, через відсутність в Україні інституту дослідження музичної культури, яке б включало і видавництво нот.

У межах зустрічі команда проєкту розповість про роботу над новітнім виданням творів Станіслава Людкевича, перший том якого зі симфонічними творами композитора був виданий минулого року за підтримки Українського культурного фонду. До видання увійшло п’ять творів для оркестру – Симфонієта (у чотирьох частинах) та одночастинні симфонічні поеми «Пісня юнаків», «Наше море», «Наші гори», «Танець кістяків», окремі з яких видаються вперше або ж виходили друком ще в період радянської окупаційної влади, тож потребували редакції. Партитури та поголосники творів опубліковані у відкритому доступі. Видання є двомовним: передмова українською та англійською мовами містить інформацію про вказані твори, історію їх виконання і видання, стан збереження рукописів.

Львівська національна філармонія - Львівська національна філармонія запрошує на дискусію, присвячену популяризації української класичної музики

Зустріч об’єднає музикантів, композиторів, менеджерів, музикознавців та культурних дієвців та торкатиметься проблематики й інструментів популяризації творчості українських композиторів. Серед числа спікерів – генеральний директор Львівської національної філармонії ім. М. Скорика Володимир Сивохіп, композиторка, лауреатка Національної премії України Т. Шевченка Богдана Фроляк, музикознавець, старший науковий співробітник Меморіального музею Станіслава Людкевича Яким Горак та ін. Модератор: Михайло Кобрин – директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові та його філії Меморіального музею Станіслава Людкевича.

В межах події прозвучать камерні твори Станіслава Людкевича у виконанні Софії Соловій (сопрано), Олени Маркевич (фортепіано) та струнного квартету «Фенікс».

Це перша з низки подій, запланованих у різних музичних інституціях України, покликана, щоб фахівці галузі поділилися досвідом та об’єднали зусилля задля популяризації класичної спадщини української музичної культури.

 

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...