Майстерклас для молодих диригентів із Теодором Кухарем

01.06.2024
Опис

Вже вдруге Студентське науково-творче товариство Octopus разом із Львівською національною філармонією ім. Мирослава Скорика та Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії готують для молодих музикантів можливість для самовдосконалення та знайомства з роботою класичної музичної індустрії. 17–21 серпня 2024 року відбудеться Майстер-клас для молодих диригентів із Теодором Кухарем.

Теодор Кухар – американський диригент українського походження, володар численних нагород та один із найбільш записуваних диригентів свого покоління. Маестро має досвід роботи з найвідомішими симфонічними колективами у Лондоні, Берліні, Чикаго, Клівленді, Гельсінкі, Сіднеї та багатьох інших містах світу. У 2022 маестро очолив Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. 

Мета майстер-класу з Теодором Кухарем – дати можливість студентам-симфонічним диригентам стати за пульт професійного колективу, відчути синергію музикантів і навчитися керувати нею, дослідити технічний аспект безпосередньо через вплив на оркестрантів, навчитися будувати довірливі відносини з колективом, познайомитися з досвідом видатного диригента і почерпнути свої уроки з цих бесід, а також привідкрити завісу вічного питання: де шукати можливості реалізації себе в професії? Для досягнення цієї мети ми передбачили кілька форматів взаємодій.

Робота над удосконаленням диригентської майстерності

Це основна практична частина майстер-класу, яка передбачає освоєння молодими диригентами чотирьох знакових для німецької та української музичної традиції творів, тривалістю 15–20 хв та роботу над ними разом із Теодором Кухарем. Цей формат передбачає три репетиції з концертмейстерами для відточення диригентського жесту та чотири оркестрові репетиції задля розвитку навички відчуття ведення репетиційного процесу та побудови професійних взаємовідносин з колективом.

У цьому форматі майстер-класу передбачена участь як активних, так і пасивних учасників. Для участі у майстер-класі всім бажаючим необхідно заповнити цю заявку.

Активна участь передбачує індивідуальні заняття з маестро та концертмейстерами над технікою, роботу під менторством Теодора з оркестром та виступ з вибраним твором на Гала-концерті «Молоді диригенти» 21 серпня на сцені Концертного залу Людкевича Львівської національної філармонії.

Програма майстеркласу:

  • Йоганнес Брамс. Варіації на тему Йозефа Гайдна
  • Густав Малер. «Totenfeier»
  • Пауль Гіндеміт. «Симфонічні метаморфози»  на тему Карла Марії Вебера
  • Євген Станкович. Концерт для скрипки з оркестром № 2

Соліст — відомий скрипаль Андрій Чайковський.

До активної участі запрошуємо молодих симфонічних диригентів — здобувачів вищої музичної освіти рівнів бакалавр та магістр. Для охочихвзяти активну участь потрібно заповнити заявку до 20 червня. Імена чотирьох активних учасників, обраних Теодором Кухарем, буде відомо не пізніше 1 липня на сторінках в соціальних мережах СНТТ Octopus.

Пасивна участь передбачає можливість бути присутнім на всіх репетиціях та уроках, спостерігати за роботою активних учасників та обговорити всі свої творчі питання з Теодором Кухарем. Для пасивної участі запрошуємо усіх охочих без урахування віку, статусу і спеціальності. 

По закінченню події усі учасники отримають сертифікати, які будуть підтверджувати їхню участь у майстеркласі Теодора Кухара, за умови відвідування мінімум трьох з п’яти днів майстер-класу.

Створення платформи для обміну досвідом щодо карʼєрного розвитку музиканта 

Окрім удосконалення професійних навичок, для успішної реалізації музикантам, зокрема диригентам треба вміти вписати себе у контекст музичного життя свого міста/України. Аби це не стало несподіванкою для студентів та випускників музичних вищих навчальних закладів, під час майстер-класу відбудеться серія дискусій про пошук та створення собі можливостей для власного кар’єрного зростання. 

Контакти:

Студентське науково-творче товариство “Octopus”

FaceBook | Instagram | Telegram

[email protected]

Контактна особа:

Наталія Кіричук

+380967673847

[email protected]

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...