Два концерти сучасної камерної музики з серії «Музи не мовчать»

16.02.2023
Опис

Концертна серія «Музи не мовчать», що з’явилась у березні 2022 року як мистецька відповідь на російське вторгнення в нашу державу, продовжує дивувати слухачів різноманітними програмами з української музики.

Extended Opportunities | *Розширені можливості

Вже у цю суботу, 18 лютого о 18:00 на відвідувачів Львівської національної філармонії чекає виступ Kyiv Piano Duo (Олександра Зайцева та Дмитро Таванець). Інструмент, яким володіють виконавці, вважається найдоступнішим для початку навчання — і чи не найважчим для опанування на найвищому рівні. Адже фортепіано здатне зображати цілий оркестр, спроможне висловлювати найпотаємніше у майстерних руках… А також дає змогу торкатись відкритих струн, глісандувати, виконувати складні ритмічні конструкти та вражати віртуозністю.

Що, як ці та інші можливості фортепіано будуть випробувані у 4 руки? Виконавці паралельно гратимуть ще й на ударних інструментах? Використають у програмі свистіння соловейків? Саме звідси назва проєкту «розширені можливості»: звучатиме музика діапазону ХІХ–ХХІ століть, створена зі сміливим прагненням розсувати межі звукового та образного сприйняття. У програмі — перевірена часом музика французьких класиків Дебюссі та Равеля, вишуканого італійця Респігі та найновіші дуетні композиції наших сучасників-українців: Михайла Шведа, Олега Безбородька, Золтана Алмаші та Богдана Сегіна.

Квитки | Трансляція


Double Bass Obsession | *Контрабасова одержимість


27 лютого о 18:00 перевірте, чи здатні ви піддатись контрабасовій обсесії так палко, як Назарій Стець.

Підкорювач наймогутнішого та водночас найбільш недооціненого струнного інструменту, музикант та педагог, орієнтований на сучасну музику та популяризацію нової української композиторської сцени. На концерті 27 лютого він виступить в дуеті з піаністкою Тетяною Гомон, яка також є хранителькою музичної спадщини Бориса Лятошинського. Що невипадково, адже музика найбільшого українського генія ХХ століття стане титульною для цього виступу.

Але й інші цікавинки пролунають у самобутній та бездоганній інтерпретації дуету: це твори Юрія Іщенка, Золтана Алмаші, Олексія Войтенка.

Також зустрічайте соло композицію самого Назарія Стеця — ось де й настане справжня контрабасова обсесія. Запрошуємо приєднатись.

Подія відбувається за підтримки Liatoshynsky Foundation.

Квитки | Трансляція

 

Поділитись


Популярне

03.06.2023 Концерти

Дрезденські камерні музиканти виступили у Львівській філармонії

Бетховен, Моцарт, Пярт - музиканти найстарішого у світі оркестру, С...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...