На пошану Михайла Вербицького у Львівській філармонії

05.12.2022
Опис

“Символ національного відродження Галичини”

Станіслав Людкевич

7 грудня минає 152 роки, як видатний український композитор, священник, просвітник, культурний та громадський діяч, педагог Михайло Вербицький (1815–1870) пішов на вічний спочинок. З цієї нагоди хор «Надсяння» Львівського регіонального суспільно-культурного товариства (керівник – Володимир Пасічник), Чоловічий вокальний ансамбль «Kalophonia», Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» та інші колективи представлять концерт “На пошану Михайла Вербицького” у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика.

Відомо, що творчість була недооцінена й ледь не забута за життя Вербицького та довгий час після його смерті. Попри це, талановитий греко-католицький священник із ґрунтовною європейською освітою є автором більш як десяти увертюр-симфоній, понад десятка оперет і мелодрам, кільканадцяти збірників пісень в супроводі гітари та етюдів і різних творів для цього інструменту. На жаль, більшість цих унікальних гітарних композицій є втраченою.

Проте його композиторську спадщину інший класик української музики, Станіслав Людкевич вважав першою талановитою спробою української симфонічної музики не тільки в Галичині, але і в Україні загалом, тим наріжним каменем, від якого бере початок українська симфонічна творчість. Глибинним шаром у його музиці проходять народно-пісенні мотиви, тонко перетворені пером майстра. Безумовно, варто пам’ятати й чудову музику Вербицького до Національного Гімну України.

У програмі концерту звучатимуть і канонічні тексти греко-католицької служби та літургійні шедеври, а також солоспіви (зокрема, з циклу «Жовнір»).

Музику і спів отець Михайло вважав молитвою, і навпаки, молитву — музикою. Гідна прослави, творчість Вербицького лунає в наш буремний час із надією на краще майбуття.

Поділитись


Популярне

11.08.2021 Концерти

Музика в старому Львові: програма фестивалю

Вже за кілька днів у Львові розпочнеться VIII Міжнародний фестиваль "Музика в старому Львові", який...
27.03.2020 Медіа

Архівні відеозаписи виконань колективів і музикантів Львівської філармонії. Частина 2

Продовжуємо знайомити із архівними відеозаписами проєктів за участі колекти...