На четверті роковини смерті Мирослава Скорика

30.05.2024
Опис

1 червня минатиме чотири роки від дня смерті Мирослава Скорика — видатного композитора і музикознавця, Героя України, лавреата премії ім. Т. Г. Шевченка, патрона Львівської національної філармонії.

Цієї суботи о 12:00 запрошуємо долучитись до вшанування пам’яті митця на Личаківському кладовищі. У цей день близькі друзі, колеги та представники Львівської національної філармонії закликають відзначити внесок Маестро покладанням квітів на його могилі.

Мирослав Скорик — композитор, чия музика завжди звучатиме в кожному куточку Львівської національної філармонії, яка з вересня 2020 року має його ім’я. Сучасний і сміливий експериментатор, він також культивував свою ліричну складову через твори, які сьогодні лунатимуть у програмі-присвяті Маестро. Його творчість наповнена спогадами, молитовністю, схвильованими переживаннями й смутком. Просвітленим, адже врешті нам залишається його послання й творчість. «Велика мрія – облишити всі посади й просто творити та жити для душі», — колись сказав митець. 

Хоч Маестро вже немає з нами, та він завжди житиме у своїх композиціях, що звучать та звучатимуть не лише у рідному Львові, а й у всьому світі, заворожуючи та надихаючи тисячі людей! Його “Мелодія” стала своєрідним символом солідарності з Україною та щодня звучить у найрізноманітніших виконаннях у різних країнах світу, єднаючи тисячі людей навколо нашої Батьківщини.

“Мистецький Львів та Україна зокрема осиротіли! Будівля Львівської національної філармонії, сцена Концертного залу Людкевича, – з цим всім пов’язано чимало спогадів про Мирослава Михайловича. На третьому поверсі зберігся його кабінет, де він працював, проводив зустрічі та приймав учнів. На його дверях можна побачити табличку, яка незмінно там знаходиться вже впродовж багатьох років. Це ім’я буде завжди залишатись тут!”, — зазначив директор філармонії Володимир Сивохіп.

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...