Більш як сто концертів, репрезентація України на міжнародних фестивалях, виконання прем’єр українських композиторів, співпраця з провідними солістами та диригентами — усе це 29-й концертний сезон Академічного камерного оркестру «Віртуозів Львова».
Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» впродовж майже 30-літньої діяльності є одним з провідних оркестрів Львівської національної філармонії та одним із найкращих камерних оркестрів країни. Візитівкою оркестру є оригінальні програми: в них музиканти вдало поєднують музичні стилі. У межах одного місяця у виконанні «Віртуозів Львова» можна почути як премʼєри нової української музики, так і кінохіти.
Діяльністю оркестру незмінно провадить художній керівник та засновник оркестру — Сергій Бурко. Концертмейстером та керівником є Володимир Дуда, а диригентом — Тарас Вергун.
Фестивалі
Розпочали сезон «Віртуози Львова» 31 серпня на останньому концерті ХХ Міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові». До подвійної події музиканти підготували культову для містян програму з творів «Три Моцарти», в якій музику Вольфганга Амадея Моцарта доповнили твори Франца Ксавера Моцарта, якого також називають львівським Моцартом та Юзефа Зайдлера («польського Моцарта») в аранжуваннях Віктора Камінського та Володимира Дуди.
Диригував оркестром засновник та головний диригент «Віртуозів Львова» Сергій Бурко. Солювала в романсах Франца Ксавера Моцарта солістка філармонії, сопрано Софія Соловій. Цю ж програму оркестр представив на XVIII Міжнародному фестивалі ораторіальної музики «Musica Sacromontana» у Польщі 8 жовтня.
Не оминули «Віртуози Львова» і один з найбільших українських фестивалів нової музики — 29 Міжнародний фестиваль «Контрасти», на якому разом з солістами: Михайлом Сосновським (флейта), Степаном Сивохіпом (гобой), Йожефом Ермінем (фортепіано), та диригентом Володимиром Сивохіпом виконали твори Петеріса Васкса, Володимира Пасічника, Євгена Станковича, Алли Сіренко, Мирослава Скорика, Богдани Фроляк та Ганни Гаврилець.
Долучився оркестр і до відкриття фестивалю Lubomirski, який проходить восени в концертних залах Польщі та України. У листопаді виступили разом з Львівським Камерним Хором «Gloria» під орудою Володимира Сивохіпа, а також українськими та польськими солістами: Клаудіушем Бараном (акордеон), Маріанною Гумецькою (фортепіано) та Золтаном Алмаші (віолончель) у рамках ХІІ Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського».Також взимку оркестр взяв участь в щорічному фестивалі «Bach Contemporary», а в травні продовжив традицію виступів на 43 міжнародному фестивалі музичного мистецтва «Віртуози», де представив одразу три програми та співпрацював з солістами: Івоною Глінкою (флейта), Віоліною Петриченко (фортепіано), Назарієм Пилатюком (скрипка) та Мирославою Которович (скрипка), а також взяв участь у дебюті молодих львівських віолончелістів — Анастасії Зохнюк, Марії Ходаківської та Богдана Гаврилова.
Співпраці:
Сезон 2023/2024 року був націлений на залучення українських диригентів, так за рік оркестр виступив з: Олександром Дяченком (Черкаси), Юрієм Літуном (Київ), Василем Крячком (Маріуполь), Мироном Юсиповичем (Львів), Вікторією Жадько (Київ/Суми/Миколаїв). Також оркестр представив програми з солістами: Оленою Андросюк (сопрано), Катериною Тітовою (фортепіано), Михайлом Захаровим (скрипка), Золтаном Алмаші (віолончель).
Однією з найбільш насичених премʼєрами програм оркестру став концерт «Композитори. Українською: сучасна музична лірика». Під батутою молодого та амбітного диригента Юрія Літуна, а також знаних львівських солістів прозвучали вісім творів останньої чверті століття українських композиторів: Сергія Леонтьєва, Золтана Алмаші, Богдана Сегіна, Михайла Шведа та Анастасії Лозової.
Завершення сезону
Для фінальної зустрічі зі слухачами оркестр готує програму кінохітів, спеціально для виконання яких з Америки прибуває диригент Роджер Махадін — знаний на Бродвеї інтерпретатор музики до вистав та фільмів!
Почути «Хіти Голівуду» «Віртуози Львова» запрошують у четвер 20 травня.
Анонси та плани
У березні оркестр «Віртуози Львова» оголосив про початок підготовки до ювілейного сезону, адже в наступному сезоні оркестр відзначатиме своє тридцятиріччя. Щоб підбити підсумки та поділитись зі слухачами памʼятними моментами історії оркестру, було розпочато серію дописів «Антологія творчого шляху «Віртуозів Львова», в якій оркестр пропонує слухачам зануритись в минуле та пригадати вступи минулих десятиліть.
Також запланований насичений ювілейний сезон, в якому на оркестр чекає щільний гастрольний та концертний графік, а на слухачів — ще більше нових програм та вже знайомих улюблених проєктів.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому