Іван Небесний: “За кожною з партитур відчувається яскрава особистість”

16.09.2023
Опис

Вітальне слово відомого українського композитора Івана Небесного з нагоди проведення у Львівській національній філармонії Другого композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика

Композиторський конкурс імені Мирослава Скорика є чудовою можливістю проявити себе для молодих людей, які займаються створенням академічної музики.

Адже добре зроблений твір для симфонічного оркестру — це завжди ласий шматок для сучасних активно концертуючих українських симфонічних оркестрів, які навіть у сьогоднішній непростий час знаходяться у постійному пошуку нових оригінальних ідей від українських композиторів, щоб, з однієї сторони, збагатити іще однією сторінкою українську музичну спадщину, а з іншої сторони, захопити, здивувати, чи хоча б привернути увагу світового слухача до української музики зокрема і до України загалом.

Таким чином молодий композитор, створивши якісний симфонічний твір, може стати частиною великої української культурної дипломатії у світі, яка вкрай важлива для всіх нас.

Цього року на конкурс було подано 8 партитур. Приємно відзначити, що за кожною з партитур відчувається яскрава особистість, незалежно від стилю, в якому написана музика.

Помітно, що це молоді люди, які переживають неоднозначні емоції, передаючи їх у своїх творах. Тож хочеться їм побажати, щоб, незважаючи на певне захоплення одним музичним напрямком, не закриватися у ньому кардинально, спробувати знайти себе серед усього розмаїття музичних думок, виробити свій власний особливий образ, оригінальний почерк, навіть якщо для цього прийдеться зробити все навпаки, ніж було зроблено відомими попередниками.

А композиторському конкурсу імені Мирослава Скорика хочеться побажати довголіття, нових яскравих імен в якості лауреатів, фінансової стабільності, організаторам здоров’я і наснаги, адже такого типу заходи поки що є доволі рідкісними в Україні, тому надзвичайно важливі для підтримки й розвитку молодого українського музичного покоління.

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...