Ніжний шепіт Різдва у Львівській філармонії: нова програма Віоліни Петриченко

19.12.2023
Опис

16 грудня у Klavierhaus Klavins у Бонні  (Німеччина) відбувся фінальний концерт першої едиції “Звуків музики”, фестивалю, який у вересні заснувала українська піаністка, солістка Львівської національної філармонії, Віоліна Петриченко.

Як розповіла організаторка, аудиторія фестивалю була дуже різноманітною: українці, німці, музиканти і прості слухачі. Петриченко зазначила: “Я надзвичайно тішусь тим, що останні концерти відбулися саме на Різдво. Попит був настільки великий, що довелося провести додатковий концерт. Цього року нарешті здійснився мій давній мрійний задум: записати різдвяний альбом, присвячений українській різдвяній музиці для фортепіано”

Фестиваль був благодійним: кошти з перших трьох концертів піаністка передала фонду “Птахи”, з останнього — в організацію “Blau Gelbes Kreuz”. Гроші з різдвяних концертів засновниця перерахує запорізькій волонтерській організації, яка виготовляє окопні свічки та на ліки.

Програма “Ніжний Шепіт Різдва” 22 грудня прозвучить і у Львівській філармонії. За словами музикантки, вона відображає її внутрішній стан, і, мабуть, “багато з нас почувають себе так само. Поміж сум’яттям і суєтою, чи то в особистому, професійному чи політичному житті, я прагну спокою і тиші. Музика, ніжна і тиха, стає супутником у ці хвилюючі часи. На цьому концерті переважатиме витримана, інтимна, щира атмосфера”.

Під час Різдвяних свят всі ми хочемо хоча б у думках бути вдома, вказує виконавиця. “Багато українців вже другий рік не мають такої можливості, тому саме через музику можна трошки відчути “дім” під час цього концерту. Від чарівних колядок мого улюбленого композитора Василя Барвінського до відомого “Щедрика” — кожна нота розповідає історію нашого краю. Це поєднання традиційних колядок і сучасного звучання в музиці Сильвестрова”.

 

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...