«Наша Бахіана» у Львівській національній філармонії: запрошуємо 19, 20 та 21 березня

12.03.2023
Опис

19, 20 та 21 березня ласкаво просимо на фестиваль камерної музики «Наша Бахіана» у Львівській національній філармонії! Він пройде в рамках серії концертів воєнного часу “Україна. Музи не мовчать”. Завдяки фестивалю можна:

  • відсвяткувати уродини актуального та видатного Баха;
  • провести три дні, слухаючи вартісну класику XVII-XXI століть: Бах, Барвінський, Такеміцу, Ланюк, Куртаг та ін.;
  • отримати відповіді-ключі (або ж поставити питання?) до глибинних основ світового порядку — чи просто відпочити, споглядаючи красу кожного звука й паузи у цій музиці.

 

«Наша Бахіана» — це фестиваль камерної музики, що є продовженням проєкту «Бах-Маратон», який Львівська національна філармонія щорічно проводить у час святкувань дня народження Йоганна Себастьяна Баха. Як відомо, більшість світу святкує його уродини 21 березня — за старим календарем, адже протестантська Німеччина прийняла григоріанський календар у 1700 році, з домовленістю, що аж до року 1699 всі дати зберігаються чинними.

19.03, 19:00 — Бах&Камералістика 

У перший день фестивалю, присвяченому постаті Йоганна Себастьяна Баха, не оминути того славнозвісного факту, що більшість композиторів, які жили пізніше, виростали на його творах — насущному хлібі кожного музиканта. Тільки граючи музику великих майстрів, можна стати освіченим музикантом, — певен був Шуман. І звісно, слухаючи її.

 

Інший факт також є неспростовним: на початку кар’єри митця — як на початку весни, у довколишньому середовищі трепетно вимальовується картина майбутнього яскравого буяння. У програмі концерту звучатимуть два ретельно дібрані твори Роберта Шумана та Василя Барвінського. Обидва написані у час першого розквіту їхніх талантів. Тож Бах — і камералістика в романтичному стилі. Які тонкі нитки снують між ними, розповість концерт 19 березня.

КУПИТИ КВИТКИ 

20.03, 19:00 — Мандруючи з Бахом

1890. В маленькій угорській гімназії дав перший сольний концерт Ерньо Донаньї, композитор і піаніст, чия музика впевнено крокує новим світом.

1930, Токіо. Тору Такеміцу, перший славетний японський композитор і безкомпромісний авангардист з’явився на світ.

1942. Німецький концтабір. Чеський композитор Ервін Шульгоф, що тільки сьогодні повертається із забуття, помер від туберкульозу.

1958. Париж. У цей час патріарх сучасної угорської музики Дьордь Куртаг написав свій опус №1, Струнний квартет, що позначив його одужання від важкої депресії.

2023. Львівська філармонія. Під час війни у центрі Європи ми маємо змогу слухати музику відомого сучасника, львів’янина Юрія Ланюка.

Що відбулось напередодні всіх цих начебто не пов’язаних між собою подій?

  1. У містечку Ейзенах в Німеччині народився наймолодший з великого сімейства міського музиканта, видатний і знаменитий Йоганн Себастьян Бах.

 

КУПИТИ КВИТКИ

21.03, 19:00 — Зі Львова в Бранденбург

Заключний день фестивалю «Наша Бахіана» пройде під знаком бахівських Бранденбурзьких концертів. Серія із шести досконалих зразків музики для оркестру є втіленням зрілого стилю прославленого митця. Саме в цьому опусі Бах постає не тільки майстерним представником своєї доби, а й сміливо дивиться у бік майбутнього — він пише музику, яку потім знавці іменують передвісницею класичної симфонії. 

Як завжди, високий, динамічний тонус творінь Баха поєднується з яскравим жанровим обличчям кожного з концертів циклу. Артистичне і дотепне змагання солістів та оркестру композитор віртуозно поєднує з інтелектуальними роздумами про вічне: самобутню красу кожної миті, кожної паузи — і кожного звука.

КУПИТИ КВИТКИ

 Автор проєкту — Устим Жук

 

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...