Пам’яті Героїв України: події тижня у Львівській філармонії

21.02.2024
Опис

У ці дні лютого Україна вкотре вшановує світлу пам’ять Небесної Сотні, героїв, які своєю самопожертвою відстояли право нації на свободу та змінили хід історії нашої держави. Трагічні події десятирічної давнини назавжди закарбувалися у нашій свідомості та вплинули на сьогодення. Але також й інші дати лютого 2022 року, початку повномасштабного вторгнення, відіграли в одвічному протистоянні України та її окупанта Росії криваву роль.

Львівська національна філармонія висловлює слова співчуття всім близьким героїв, що загинули за спільну національну ідею. Дякуємо всім захисникам, що надалі боронять кордони державності та дають змогу нам тут, у мирних містах, продовжувати місію збереження культури, ґрунту українства.

Сьогодні пригадуємо символічний вечір, що пройшов 22 лютого два роки тому. Звучав «Реквієм» Антоніна Дворжака у виконанні відомих солістів, чиї голоси часто можна почути на сценах оперних театрів Європи та світу: солістів – Софії Соловій (сопрано), Зоряни Кушплер (альт), Пауля Ґауґлєра (тенор) та Юрія Гадзецького (баритон), Галицького академічного камерного хору та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. Диригував Володимир Сивохіп.

Львівська національна філармонія - Пам'яті Героїв України: події тижня у Львівській філармонії

Сучасник Дворжака, дириґент Ганс Ріхтер описав Реквієм як твір, у якому «є місця, де хочеться плакати від болю та радості». Цей «Реквієм» позначений почуттям мужнього смутку. Тут немає похмурого і трагічного підтексту, пафосу чи меланхолії, чуються лише вдячність та сум через прощання з рідними та близькими, улюбленими місцями та усім, що дороге.

Трансляція:

Цього тижня колективи Львівської філармонії готують низку присвят до річниці пам’яті українських Героїв.

INSO-Львів проведе черговий благодійний концерт у Гарнізонному храмі

24 лютого о 20:00 завітайте у Гарнізонний храм, щоб почути видатний шедевр Моцарта, — «Requiem» у виконанні солістів, хору “Євшан” та камерного хору “Gloria” та симфонічного оркестру INSO-Львів Львівської національної філармонії. Проводитиметься благодійний збір для 103-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. Концерт присвячується памʼяті жертв, що загинули внаслідок російських звірств, воєнних злочинів та руйнувань, які вороги принесли на нашу святу землю.

Львівська національна філармонія - Пам'яті Героїв України: події тижня у Львівській філармонії

25 лютого у Варшавській філармонії виступить Академічний симфонічний оркестр у програмі польсько-української солідарності, приуроченій другій річниці війни з Росією.

Деталі

Львівська національна філармонія - Пам'яті Героїв України: події тижня у Львівській філармонії

 

На запланованих подіях представлять музику Василя Барвінського, Миколи Колесси, Бориса Лятошинського, Любави Сидоренко, Антоніна Дворжака.

Крім Варшави, в оркестру заплановані наступні гастролі в Німеччині:

  • 27.02 — Edwin-Scharff-Haus in Neu-Ulm
  • 29.02 — Congress Centrum Pforzheim
  • 02.03 — Rolf Böhme Hall in the Konzerthaus Freiburg

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...