Лірик за станом душі, Віктор Косенко був не лише феноменальним піаністом, він створив шедевр, призначений для великих сцен. Ця музика поєднує вишукану обізнаність автора із найкращими музичними надбаннями пізнього романтизму — та оригінальну, неперевершену косенківську теплоту вислову й сердечний, ностальгійний порив. Покинувши світ внаслідок жорстокої хвороби, композитор не встиг завершити дві останні частини концерту. Однак нарешті його можна почути у редактурі Левка Ревуцького та Георгія Майбороди. Оновлену партитуру відредагував диригент Сергій Хоровець. В Україні та закордоном найближчі дні пройде ряд виконань концерту. Солісткою виступів стане українська піаністка Віоліна Петриченко.
24 травня у Дніпровській філармонії Концерт для фортепіано з оркестром Віктора Косенка. Крім цього, під орудою Володимира Сивохіпа звучатиме Третя симфонія “Героїчна” Людвіга ван Бетховена. 2 червня концерт Косенка можна буде почути у виконанні солістки та Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії на урочистому концерті-закритті 43 Міжнародного фестивалю “Віртуози”.
Далі у планах — турне українськими містами: 7 червня Драмтеатр Вінниці, 8 червня Національна філармонія України (Київ), 9 червня — Житормирська філармонія.
У Польщі Концерт звучатиме у Щецині, Філармонія імені Мєчислава Карловіча 24 червня, а також у Катовіце 25 червня.
Відтак солістка Віоліна Петриченко розповідає, чому варто прийти і послухати концерт Косенка
“Я давно закохана в музику Віктора Косенка. Відкрила я для себе її в Німеччині та почала виконувати в концертах, що кожного разу викликало інтерес і захоплення слухачів. Я записала багато дисків з його фортепіанними творами та грала його класичне тріо. Знала, що є і фортепіанний концерт. Проте виконання на YouTube лякало: концерт здавався невдалим, з перенасиченою фортепіанною партією та дивним оркестровим звучанням. Але, як то кажуть, очі бояться, а руки роблять. Спільно з диригентом Володимиром Сивохіпом вирішили переглянути цей концерт.
Косенко писав цей концерт дев’ять років. Він був геніальним піаністом і вдосконалював фортепіанну партію весь цей час. Чесно кажучи, сподіваюся наступні дев’ять років мати змогу грати цей концерт не тільки в Україні, а й за її межами, щоб показати всю ту красу, яку створив Косенко. Але партія оркестру залишилася лише в ескізах, тільки перша частина завершена. Інші частини доробляли Лев Ревуцький і Георгій Майборода. Концерт потребує більшої цілісності, що ми і спробували досягти.
Виникла перша проблема: партитури не було, а та, що була в архіві, містила помилки. Тому по голосах створили нову партитуру. Це була величезна праця, за що велика подяка Сергію Хоровцю.
Я дуже сподіваюся, що цей концерт “зазвучить” і отримає новий шанс бути почутим. Щиро запрошую всіх на концерти!”
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...