Повернення цілісності: Фортепіанний концерт Косенка нарешті звучатиме у трьох частинах

23.05.2024
Опис

Лірик за станом душі, Віктор Косенко був не лише феноменальним піаністом, він створив шедевр, призначений для великих сцен. Ця музика поєднує вишукану обізнаність автора із найкращими музичними надбаннями пізнього романтизму — та оригінальну, неперевершену косенківську теплоту вислову й сердечний, ностальгійний порив. Покинувши світ внаслідок жорстокої хвороби, композитор не встиг завершити дві останні частини концерту. Однак нарешті його можна почути у редактурі Левка Ревуцького та Георгія Майбороди. Оновлену партитуру відредагував диригент Сергій Хоровець. В Україні та закордоном найближчі дні пройде ряд виконань концерту. Солісткою виступів стане українська піаністка Віоліна Петриченко.

24 травня у Дніпровській філармонії Концерт для фортепіано з оркестром Віктора Косенка. Крім цього, під орудою Володимира Сивохіпа звучатиме Третя симфонія “Героїчна” Людвіга ван Бетховена. 2 червня концерт Косенка можна буде почути у виконанні солістки та Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії на урочистому концерті-закритті 43 Міжнародного фестивалю “Віртуози”.

Далі у планах — турне українськими містами: 7 червня Драмтеатр Вінниці, 8 червня Національна філармонія України (Київ), 9 червня — Житормирська філармонія.

У Польщі Концерт звучатиме у Щецині, Філармонія імені Мєчислава Карловіча 24 червня, а також у Катовіце 25 червня.

Львівська національна філармонія - Повернення цілісності: Фортепіанний концерт Косенка нарешті звучатиме у трьох частинах

Відтак солістка Віоліна Петриченко розповідає, чому варто прийти і послухати концерт Косенка

“Я давно закохана в музику Віктора Косенка. Відкрила я для себе її в Німеччині та почала виконувати в концертах, що кожного разу викликало інтерес і захоплення слухачів. Я записала багато дисків з його фортепіанними творами та грала його класичне тріо. Знала, що є і фортепіанний концерт. Проте виконання на YouTube лякало: концерт здавався невдалим, з перенасиченою фортепіанною партією та дивним оркестровим звучанням. Але, як то кажуть, очі бояться, а руки роблять. Спільно з диригентом Володимиром Сивохіпом вирішили переглянути цей концерт.

Косенко писав цей концерт дев’ять років. Він був геніальним піаністом і вдосконалював фортепіанну партію весь цей час. Чесно кажучи, сподіваюся наступні дев’ять років мати змогу грати цей концерт не тільки в Україні, а й за її межами, щоб показати всю ту красу, яку створив Косенко. Але партія оркестру залишилася лише в ескізах, тільки перша частина завершена. Інші частини доробляли Лев Ревуцький і Георгій Майборода. Концерт потребує більшої цілісності, що ми і спробували досягти.

Виникла перша проблема: партитури не було, а та, що була в архіві, містила помилки. Тому по голосах створили нову партитуру. Це була величезна праця, за що велика подяка Сергію Хоровцю.

Я дуже сподіваюся, що цей концерт “зазвучить” і отримає новий шанс бути почутим. Щиро запрошую всіх на концерти!”

Львівська національна філармонія - Повернення цілісності: Фортепіанний концерт Косенка нарешті звучатиме у трьох частинах

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...