«Проведенням фестивалю показуємо нашу нескореність і доводимо, що музи не мовчать», – Володимир Сивохіп

17.05.2024
Опис

Напередодні відкриття Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози” генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп розповів в інтервʼю для медіа “Високий замок” про 43-тю едицію фестивалю.

Уже 43-й рік поспіль Львів збирає шанувальників класичної музики на Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», організатором якого є Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика. Подія обіцяє бути, як завжди, грандіозною, оскільки участь у фестивалі беруть 36 солістів-віртуозів, 5 оркестрів, які за два тижні дадуть 17 концертів.

Львівська національна філармонія - «Проведенням фестивалю показуємо нашу нескореність і доводимо, що музи не мовчать», – Володимир Сивохіп

“43 роки — дуже довга традиція, яку плекає філармонія, яку ми плекаємо разом з музикантами, артистами, з оркестрами філармонії та виконавцями, які приходять до нас у гості, як, зокрема, Камерний оркестр Львівської музичної академії — наш щорічний учасник. І усі ми розуміємо, що цьогорічні «Віртуози» — це вже третій фестиваль, що відбувається у часі повномасштабної війни. Звісно, «Віртуози» не можуть бути у такий страшний час звичайним святом музики і величі. Та водночас ми показуємо нашу нескореність, доводимо, що музи не мовчать. Музи на передовій нас підтримують. Усі, хто приходить у наш концертний зал, дякують нам за те, що ми працюємо. Мистецтво, як відомо, з одного боку, заспокоює, з іншого — підіймає дух. Тому програму фестивалю складали таким чином, щоб у ньому взяли участь талановиті виконавці і зіграли чудові музичні твори, і обов’язково показати щось нове. Саме тому на цьогорічному фестивалі буде багато прем’єр саме творів українських композиторів, чого ми раніше не робили”.

– Володимир Сивохіп

Читати повністю 

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...