Присвята матерям: твір-переможець Шевченківської премії знову звучатиме у Львівській філармонії

06.05.2024
Опис

Грандіозний твір для симфонічного оркестру, хору та солістів, за який композиторка Богдана Фроляк отримала Шевченківську премію, знову звучатиме у Львівській філармонії!

У неділю 12 травня, о 19:00 запрошують почути масштабну композицію у виконанні Академічного симфонічного оркестру, заслуженої академічної капели України «Трембіта» під орудою Володимира Сивохіпа, а також відомих солістів Софії Соловій, Наталії Половинки та Степана Дробіта.

Ця музика написана спеціально для виконавців, які й виступлять на сцені.  У 2014 році, під час перших кровопролитних подій Революції Гідності відома львівська мисткиня Богдана Фроляк пристала на пропозицію директора Львівської філармонії Володимира Сивохіпа написати велику композицію на вірші українського Пророка правди.

Львівська національна філармонія - Присвята матерям: твір-переможець Шевченківської премії знову звучатиме у Львівській філармонії

У одному з інтерв’ю композиторка ділиться: «Праведная душе…» – ніби пісня про Україну, складена з Шевченкових віршів. Умовно цей твір ділиться на три частини. Перша частина – це Україна. Друга частина – це жінка, мати, доля. Третя – Шевченковий рай. Це – «Зоре моя вечірняя», «Сонце заходить» і «Заповіт». Центральною для себе, тихою кульмінацією я вважаю вірш «Нехай я заплачу, нехай свою Україну я ще раз побачу».

Тому другий особливий привід цього вечора — вшанування жінки-матері. Невипадково у філософському осмисленні Шевченка образ України символізує матір, — багатостраждальну, але віддану й  Оранту своїх численних дітей. Тому цю подію музиканти присвячують українським матерям, що втратили своїх дітей під час війни з російським окупантом.

 

Квитки тут: https://soldout.ua/booking/1565-ukraine-matir-shevchenko 

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...