Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-розпорядник Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії розповів виданню Музика про майбутні диригентські майстеркласи.
Просвітницький, чи едукаційний вектор праці Львівської національної філармонії є важливим. Упродовж багатьох років колектив активно провадить або ж ініціює концерти, цикли подій і майстеркласів різного напрямку.
Один із таких – сімейні концерти для найменших (дітей 2–9 років), які, поза сумнівом, – чи не найпопулярніші та найзатребуваніші у Львові, про що свідчить заповненість залу й чимала кількість позитивних відгуків у соцмережах. Додамо, що останні часто містять численні фото захоплених оченят маленьких гостей філармонії від їхньої зустрічі з класичною музикою та знайомством з інструментами оркестру.
«Так ми зрощуємо майбутню аудиторію, – зазначає Михайло Сосновський. – Змалечку прищеплюємо дітям любов до класичної музики, зацікавлюємо їх, виховуємо музичний смак, щоби вони радо приходили на наші концерти».
Для молодих диригентів у 2020 році з ініціативи Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії був заснований проєкт «Диригенти. Українською», коли щомісяця з колективом мав можливість виступити інший диригент із власною програмою. За цей час у його рамках з оркестром виступили Ігор Муравйов, Маргарита Гринивецька, Юрій Літун, Ігор Соловей, Роман Кресленко, Андрій Савчук, Олександр Драган, Тарас Ленько та інші.
«Такий досвід став цінним для всіх: диригенти мали можливість попрацювати з професійним колективом, а його музиканти підвищували рівень, щоразу працюючи з іншим маестро. Водночас оркестр збагачував репертуар, бо часто керівники обирали твори, яких до того ще не виконував», – розповів Михайло Сосновський.
Директор-розпорядник АСОЛФ поділився з журналісткою Наталією Мендюк і планами про інструментальні майстеркласи з відомими солістами й концертмейстерами іменитих європейських колективів, котрі охоплять ще одну сферу й стануть корисними для оркестрантів і виконавців-інструменталістів.
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії
У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...
Львівська опера для Адама Дідура
11 жовтня Академічний симфонічний оркестр Л...