Sound of Ukraine — вільному світу

23.11.2023
Опис

Львівська філармонія у партнерстві з OPEN MUSIC PROJECT проводить велике концертне турне цьогоріч. 13 грудня у Берлінській філармонії виступить її колектив, Академічний симфонічний оркестр філармонії на чолі з Теодором Кухаром.

На меті музикантів — представити звучання одного із найстаріших симфонічних колективів України (оркестру — 121 рік!) та познайомити публіку з особливою програмою: поєднанням сучасної української музики з видатними творами європейського романтизму. Диригуватиме Теодор Кухар, головний диригент оркестру, знаний українсько-американський музикант.

Володимир Сивохіп, генеральний директор Львівської національної філармонії розповів: 

“Цей концерт стане презентацією Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, її Академічного симфонічного оркестру, але й України загалом. Ми виконаємо твір сучасного автора Євгена Станковича, світову класику… Також готуємо спеціальну акцію: в Німеччині прозвучить нова версія славетного “Щедрика” українського класика Миколи Леонтовича. Це різдвяний дарунок, який виконають спільно відома німецька письменниця Мала Емде, німецька співачка Корнеліа Ланц. У рамках цього проєкту ми готуємо й фантазію-присвяту композитору: на сцені у виконанні солістки філармонії, піаністки Віоліни Петриченко пролунає сучасне аранжування міжнародного гімну Різдва “Carol of the Bells” українського композитора Сергія Юшкевича (власне під цією назвою твір Леонтовича здобув світове визнання)”. Крім того, на слухачів чекає виняткова гра української скрипальки Богдани Півненко, що зіграє Концерт Яна Сібеліуса.

Львівська національна філармонія - Sound of Ukraine — вільному світу

Для нас символічно, що понад сто років тому “Щедрик” вперше лунав на німецькій сцені, адже в 1920 році легендарна хорова капела Олександра Кошиця виконала премʼєру твору Леонтовича. Цього ж грудня у Берлінській філармонії під патронатом двох Міністрів культури України і Німеччини, а також Українського посольства у Німеччині відбудеться не просто концерт, а й презентація творчості цього непересічного композитора, знищеного тодішньою радянською владою, і станеться це в день його народження — 13 грудня».

Тим часом головний диригент Академічного симфонічного оркестру Теодор Кухар відзначив: «Я надзвичайно вдячний, що у цей вкрай складний час ми маємо можливість висловитися: розповісти про нашу місію, говорити від душі оркестру та від всіх українців — та дякувати німецьким партнерам за підтримку».

Львівська національна філармонія - Sound of Ukraine — вільному світу

Apostel-Paulus-Kirche, Berlin Schöneberg

У програмі слухачам пропонується оркестрова сюїта з фолк-опери видатного сучасника Євгена Станковича. Його твір за мотивами давнього ритуалу пошуку чарівної квітки на свято Івана Купала має назву «Так цвіте папороть». Він відзначився складною долею: у 1978 році під час генеральної репетиції вистави її було заборонено радянською владою, а декорації та костюми до постановки знищені. Яскраво самобутній твір з новаторськими звучаннями та народними мотивами тепер живе і в оркестровій версії. 

Концерт для скрипки з оркестром Яна Сібеліуса виконає відома українська солістка — Богдана Півненко. Протягом багатьох років Півненко активно пропагує новітню українську музику в Україні та закордоном, зокрема в таких залах як, Berliner Philharmonie, Weill Hall Carnegie Hall, Palau de la Musica Catalana та інших. Цього разу вона зіграє музику, сповнену світлих почуттів, піднесеного й трепетного поривання. Однак не позбавлену моментів драматизму, що втаємничить слухача у всесвіт глибоких особистісних переживань ліричного героя.

Останнім твором програми стане Симфонія № 9 мі мінор Антоніна Дворжака. Вона має підзаголовок “З Нового Світу”. Створюючи у кінці ХІХ століття цей твір, чеський композитор зафіксував у партитурі свої враження від американського континенту, від його музики та фольклору. У той час Америка була для європейців тим новим, незвіданим світом, який викликав неабиякий інтерес та захоплення. Тепер же тим Новим світом для усіх стала Україна та її народ, який мужньо протистоїть агресору, оберігаючи та захищаючи найважливіше — Незалежність.

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...

14.06.2024 Медіа

Про концерт “Музичні діалоги”: TVP Polonia

Попри дійсність війни – музи в Україні не вмовкають. Це артисти філармонії ...