Львівська філармонія запрошує на літній фестиваль «Pizzicato e Cantabile» (29.07 – 8.08)

28.07.2021
Опис

Навіть упродовж спекотного львівського літа мистецьке життя міста не згортає своїх обертів. Цьогоріч вже вшосте у стінах Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбудеться фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile»! Його засновницею та директоркою незмінно є відома українська органістка Олена Мацелюх.

Така цікава назва з італійської дослівно перекладається як «щипати і співати». Саме такі два прийоми звукоутворення присутні на всіх етапах еволюції людства. Символами театрального та музичного мистецтва у Стародавній Греції став співучий духовий інструмент авлос і струнно-щипкова кіфара, на яких грали боги Діоніс та Аполлон. Біблійний цар Давид розспівував Псалми у супроводі свого псалтеріума. Пощипуючи струни ліри акомпанував собі до співу Орфей. Епічні жанри в різних народів Землі виникали від поєднання співу з грою на різних щипкових інструментах. У супроводі кобзи-бандури творили думний епос українські кобзарі. Тепер спів під гітару – найпоширеніший прояв музичної активності людей в усіх куточках нашої планети.

Темою цьогорічного фестивалю стануть подорожі та мандри, за якими ми усі так вже скучили! На нас чекають неповторні літні вечори, присвячені музиці різних епох, які звучатимуть у виконанні українських та закордонних музикантів. Слухачі будуть подорожувати різними країнами: пристрасною Іспанією, романтичною Італією, надзвичайною Францією… Завітають навіть у країни, які наситять приємною прохолодою – Естонію, Британію. Заглянуть навіть у Голлівуд та на Бродвей. Завершиться подорож у рідній Україні.

На усіх очікують 11 цікавих подій, що триватимуть впродовж 29 липня – 8 серпня 2021 року. Фестиваль об’єднає кращих музикантів, географія виступів яких охоплює десятки країн світу! У їх виконанні звучатимуть всесвітньо відомі шедеври Вівальді, Баха, Моцарта, Ліста, Дебюссі, Брамса та твори, які кожен впізнає з перших нот. Почути їх можна буде в оригінальних аранжуваннях та інтерпретаціях.

Подорожувати гості будуть разом із фортепіанною, органною, гітарною, вокальною, струнною музикою. Її доповнять авторські поезії композиторів та художні картини, які творитимуться в реальному часі.

 

Розклад подій фестивалю за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/concerts/festyval-pizzicato-e-cantabile-povna-prohrama-podii/

Детальна інформація про події та квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/events/

Поділитись


Популярне

17.01.2024 Концерти

«Нашу музику не знищити»

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

18.06.2024 АнонсиКонцерти

Польські гастролі Львівської філармонії в Щецині та Катовіце

Найближчим днями виконання Академічного симфонічного оркестру Львів...