Сила Музики-2024 від Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії

27.12.2023
Опис

Сьогодні Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії — один із найвідоміших в країні. Оркестр є постійним учасником міжнародних фестивалів, гастролював у Польщі, Італії, Іспанії, Франції, Швейцарії, Німеччині, Нідерландах та ін. За свою 121-літню історію він співпрацював з Ріхардом Штраусом, Густавом Малером, Руджеро Леонкавалло, Мечиславом Карловичем, Лоренцо Перозі, Рейнгольдом Глієром, Євгеном Мравінським, Ніколае Попеску, Куртом Мазуром… Із симфонічним оркестром виступали видатні композитори – Моріс Равель, Бела Барток, Кароль Шимановський, солісти – Артур Рубінштейн, Ферруччо Бузоні, Ванда Ландовська, Леопольд Годовський, Яків Мільштейн, Ежен Ізаї, Пабло Казальс… А впродовж останніх сезонів колектив здійснив низку важливих записів для престижних лейблів, серед яких — Naxos та Brilliant Classics.

2023 рік виявився надзвичайно плідним: у січні-березні оркестр провів масштабний гастрольний тур Америкою, в межах якого побував у 20 штатах та виступив з сорока концертами – зокрема, зібрав аншлаг у відомому Carnegie Hall у Нью-Йорку. А наприкінці грудня виступив у Берлінській філармонії, гордо представляючи українську культуру в найкращому залі Європи.

Тож після насиченого року настав час нового етапу, планування знакових подій в житті оркестру та їхнього особливого наповнення. 

Львівська національна філармонія - Сила Музики-2024 від Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії

Для Zahid.Espreso про майбутні події та цілі розповів Михайло Сосновський, директор-розпорядник оркестру та відомий флейтист: 

У 2024 році всі ми чекаємо змін на краще. І тому Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії розпочинає серію подій, які будуть наділені Силою Музики. Обрані твори запланованих програм вирізняються своєю легкістю, милозвучністю та сприятливістю для слухання. Проте водночас і потребують ретельності вивчення матеріалу та відповідного виконання — задля того, щоб передати усі тонкощі написаного композитором та справити пам’ятне враження. Та ми впевнено беремо на себе таке зобов’язання. 

Львівська національна філармонія - Сила Музики-2024 від Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії

Хочемо познайомити слухачів з  творами, які не часто звучать в Україні та щобільше, часто їх виконуватимемо із відомими, цікавими солістами та диригентами. У слухачів буде можливість більше дізнатися про музику завдяки харизматичним модераторам подій, а наші колеги-музиканти — зможуть почерпнути щось нове для себе у професійному значенні, адже за подіями будуть закріплені майстеркласи, лекції для відвідувачів.

У грудні ми спробували втілити нашу концепцію у проєкті «Сила світла» із головним диригентом Теодором Кухарем та скрипалькою Богданою Півненко. І побачили, що ідея наділяти вечори чимось більшим є досить вдалою як для нас, музикантів, так і для публіки. 

Ми вже в передчутті першої події з циклу “Сила музики”: вона пройде 12 січня. До нас приїжджає топовий музикант сучасності — чеський валторніст, диригент Радек Баборак і ми наполегливо просимо поціновувачів музичного мистецтва не оминути подію «Сила духу», бо кожен зможе справді насолодитися тим музичним наповненням вечора.

І відкрию завісу майбутніх концертів: найближчі місяці будемо запрошувати ще й інших музикантів-солістів мідного духового складу: трубача, тромбоніста, тубіста…

Я певен, що сьогодні, як ніколи — цінність музики полягає в її силі підбадьорити, заспокоїти, підтримати слухача, що, буває, недооцінюється. Ми прагнемо залучити якнайширше коло публіки саме задля обміну цими важливими емоціями усього музичного спектра. Маємо надію, що музика буде позитивно впливати на слухачів та слухачок, а вони своєю чергою будуть ділитися цим позитивом з іншими.  

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...