Симфонічний вечір та благодійний збір: Львівська філармонія запрошує на концерт 5 квітня

02.04.2024
Опис

Симфонічний вечір під назвою “Добродіяння” пройде уже цієї пʼятниці. Окрім чудового музичного наповнення — програми з творів Людвіга ван Бетховена та Євгена Станковича — Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії пропонує слухачам долучитись до важливої місії підтримки українських військових.

Увесь касовий збір з цього концерту буде спрямовано на купівлю комп’ютерної спецтехніки для аеророзвідки, вдалого планування і виконання роботи 48-го окремого штурмового батальйону імені Номана Челебіджіхана та Центру спеціальних операцій “Альфа”.

Львівська національна філармонія - Симфонічний вечір та благодійний збір: Львівська філармонія запрошує на концерт 5 квітня

Придбати квитки та здійснити донат: https://soldout.ua/booking/1519-syla-dobra 

Для благодійної місії оркестр запросив відомих виконавців, диригента Володимира Сіренка та соліста Дмитра Ткаченка, виступити на сцені філармонії. Скрипаль Ткаченко розповів:

“Минулого разу, понад рік тому, я виконував у Львівській філармонії знаменитий Другий скрипковий концерт Станковича. Звичайно, цей збіг не може не означати, що українську музику ми граємо набагато частіше: такі запити, і такі часи.

Львівська національна філармонія - Симфонічний вечір та благодійний збір: Львівська філармонія запрошує на концерт 5 квітня

“Симфонія № 5 “Пасторалей”, яку я виконаю — надзвичайно складний твір, що потребує вкрай багато репетицій та підготовки. Тому як усі твори такого штибу, його не часто можна почути на концертних сценах. Але хочу висловити надію, що львівська публіка оцінить цю нагоду, адже — це однозначно твір, який дуже важко забути після прослуховування.

Євген Станкович написав цей твір близько 50 років тому — будучи дуже молодим. Але просто дивовижно, як цей митець бачив майбутнє. Станкович пише музику не на сьогодні, а на наступні століття. Якщо порівняти з його Другим скрипковим концертом, який з’явився у 2006 році, і який зараз наскільки актуально звучить у часи цієї жахливої війни, то Симфонія “Пасторалей” має дуже багато спільних рис. Складається враження, що Станкович “щось знав”. Як і всі видатні митці.

Звісно, твір Симфонія № 5 “Пасторалей” — про природу. Але у композитора Станковича природа ніколи не є абстрактною, відстороненою. Насправді це людина і природа в основі твору. Тому, сподіваюсь, те, що ми готуємо з Володимиром Сіренком та Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії, сподобається публіці. До зустрічі на концерті!”

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...