The Claquers: у лабіринтах спадщини Станіслава Людкевича

13.10.2023
Опис

15 жовтня на сцені Львівської філармонії пролунають віднайдені симфонічні партитури Людкевича. Про це розповів виданню The Claquers Яким Горак, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Меморіального музею Станіслава Людкевича.

Львівська національна філармонія - The Claquers: у лабіринтах спадщини Станіслава Людкевича

Музей ініціював здійснити видання п’яти симфонічних творів Людкевича, написаних композитором уже у віці поза 60 років: «Симфонієти» (1942) та симфонічних поем «Пісня юнаків» (1945-1946), «Наше море» (1954-1955), «Голоси Карпат» (інша назва — «Наші гори») (1963), «Танець кістяків» (інша назва — «Подвиг») (1971-1972).

Стаття повністю тут

За словами Якима Горака, “Пізнання найменших деталей творчості генія на якийсь маленький крок наближає нас до того і від того ми набуваємо його рис. Коли ж той геній є корифеєм національної культури, — таке наближення є дуже жаданим і обов’язковим для нас, навіть ціною такої великої праці.

Науковець відзначає, що зазирнувши на творчість композитора «з середини», лише тепер музиканти “починають усвідомлювати який масив різнопланових проблем чекає на них у перспективі, щоб донести до виконавців, а відтак — і до широкого слухача творчість Станіслава Людкевича лише в одному аспекті — видання творів. Від з’ясування остаточної авторської волі — до комп’ютерного набору, від наукового коментування здійсненої редакції — до вироблення науково аргументованих засад редагування видання творів композитора”.

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...