«Той самий Моцарт» 27 січня: анонс від The Claquers

25.01.2023
Опис

У онлайн-виданні про класичну музику The Claquers вийшло інтерв’ю з виконавцями концерту Той самий Моцарт, який відбудеться у п’ятницю, 27 січня, о 18:00.

Львівська національна філармонія - «Той самий Моцарт» 27 січня: анонс від The Claquers

У концерті братимуть участь музиканти з Харкова, Києва та Львова: Наталія Кожушко-Максимів (флейта), Анна Іванюшенко (клавесин), Сергій Леденьов (тенор), Кирило Бондар  та Дмитро Лиско (скрипка), Устим Жук (альт), Дмитро Ніколаєв (віолончель) та Іван Лиховид (контрабас).

Своїми враженнями в анонсі поділились Іван Лиховид, Анна Іванюшенко та Сергій Леденьов.

Іван Лиховид:

Перше, що вразило в цій музиці — це її фантастична здатність легко запам’ятовуватись, водночас залишаючись непередбачуваною. Мабуть, в цьому і є геніальність Моцарта. Різниця з сьогоденням лише в тому, що мені випала чарівна можливість переконати слухачів, виконуючи його музику.

Слухаючи Моцарта, ти відпочиваєш та оновлюєшся душею. В такому разі слухання музики Моцарта для українців є необхідністю.

Анна Іванюшенко:

Музика Моцарта втрачає свою справжність при найменшій внутрішній фальші, а одночасно потребує просто філігранної технічної майстерності, ясного, легкого звуку, а також вміння побудувати елегантну та водночас логічну форму.

Зараз кожен із нас переживає психологічну травму. Щодня смерть дихає нам в лице. Хтось втрачає рідних та близьких людей, хтось співпереживає трагедії, підсвідомо караючи себе за те, що має змогу жити нормальним (наскільки це можливо) життям. Наша психіка вибудовує захисні мури, аби втриматись ми стаємо черствішими, менш емоційними. І от саме музика, особливо така прекрасна у своїй чистоті та беззахисності, як моцартівська, дозволяє нам хоч на деякий час відтанути серцем.

Сергій Леденьов:

Моцарт — то музика для всіх, для маленьких і дорослих, легка для сприйняття через глибинну красу й гармонію. Моцарт буде завжди – навіть коли найсучасніше вийде з моди.

У Львів з дружиною (вона у хорі співала) аж на 8 місяці вагітності ми приїхали на початку березня 2022 з Харкова. Тепер наша дитина теж слухатиме концерт. Це я до чого: музу не спинити. Музика і в час війни — життєствердно крокує всупереч усьому. Підіймає настрій не дивлячись ні на що. Музи не мовчать.

Більше за посиланням: «Той самий» у Львівській філармонії: «Слухання музики Моцарта для українців є необхідністю»

А у програмі — рідко виконувані дивертисменти, клавірні п’єси з “Лондонського зошита”, оперна арія та квартет №3. Звучатиме тонка й світла, прониклива музика генія  — саме необхідна у ці темні часи. Запрошуємо!

Поділитись


Популярне

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...

09.09.2023 Анонси

Контрасти 29 розпочинаються! Календар подій

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти" 2...