Разом з Україною! Музи не мовчать!

13.04.2022
Опис

15 квітня на сцені Концертного залу Людкевича виступить вже відомий слухачам творчий тандем Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, скрипальки Лідії Футорською та дириґента Володимира Сіренка. Подія розпочнеться о 18:00.

Почути їх можна було ще зовсім нещодавно, на початку лютого цього року, у програмі «Косенко. Шостакович. Сібеліус». Тоді слухачів захопила майстерність та довершеність виконання композицій.

 

Львівська національна філармонія - Разом з Україною! Музи не мовчать!

 

Тепер, вже у кардинально інших умовах, імениті музиканти підготували програму української музики під назвою “Українська рапсодія”, яка транслюватиметься також на увесь світ та покликана ще більше познайомити усіх із Україною та українцями. Вона ще більше привідкриє світові музичну книгу нашої багатогранної культури, адже кожен твір, що звучатиме, наповнений тим, що є цінним і важливим для нас. Демонструє те, чим ми живемо вже багато століть!

Основна тема «Пасакалії» із циклу «11 етюдів у формі старовинних танців» Віктора Косенка, українського композитора початку ХХ століття, на початку звучить доволі стримано, зосереджено та дещо похмуро. Та в процесі розгортання вона демонструє неабияку чуттєвість, емоційність, неймовірну життєствердність та волелюбність – невід’ємні риси української вдачі!

Львівська національна філармонія - Разом з Україною! Музи не мовчать!

 

Іншу грань покаже Рапсодія №2 «Думка-Шумка» українського романтика Миколи Лисенка. У своєму творі композитор гнучко та майстерно продовжив традиції європейської фортепіанної музики ХІХ століття (початково твір також написаний для фортепіано соло), зокрема знаменитих Угорських рапсодій Ференца Ліста. У Рапсодії №2, яку ще часто називають «Українською», Лисенко демонструє неабияку повагу до нашого історичного минулого, до героїчних часів Козаччини – важливої доби української історії. Втілився він у яскравому образі кобзаря, мелодіях українських дум та стрімкій і піднесеній народному  пісні-танцю шумці.

Останнім твором програми стане Друга симфонія Левка Ревуцького, де кожна тема у трьох частинах побудована на мелодіях українських народних пісень. В них ми почуємо радість, жаль та біль, душевність з лірикою, героїзм та неймовірну любов до України! Прозвучить композиція у першій редакції 1927 року.

Львівська національна філармонія - Разом з Україною! Музи не мовчать!

 

Усі охочі також зможуть прийти та послухати концертну програму у Концертному залі Людкевича. Втім, у зв’язку із безпековою ситуацією, кількість місць обмежена.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSem8H-f7_qL1_pfvuXBuODIfXxQT0uNCWzykAa9GHi6JqN3YA/viewform

Музичний вечір 15 квітня також буде благодійним. Проводитиметься збір коштів кошти для музиканта Академічного симфонічного оркестру, фаготиста — Івана Мелети, який з першого дня повномасштабного вторгнення росії перебуває у Збройних силах України.

Тож будемо вдячні кожному за фінансову підтримку!

 

Трансляція події:

 

Фото з лютневого концерту за участі виконавців Анастасії Іванової

Поділитись


Популярне

10.12.2023 Медіа

5000 підписників на YouTube-каналі Львівської філармонії

Раді повідомити всім нашим шанувальникам т...

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

05.12.2023 Анонси

Анонс благодійних концертів від INSO-Lviv

Одна з найбільш очікуваних новин цієї зими від Академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv Львівської н...